Як побудувати викрійку куртки.

Маючи швейну машинку, можна забезпечити себе і свою сім'ю красивими, модними і цікавими речами. Для цього виберіть красиву тканину, а хорошу посадку вироби забезпечить правильна форма, яку можна створити самим.
Інструкція
1
Побудуйте сітку, щоб зробити викрійку куртки. Накресліть прямий кут з вершиною в точці X. Прийміть за середину спинки вертикальну лінію від точки Х, а горизонтальну за рівень верхівки горловини спинки. Відміряйте відрізок від точки Х по горизонталі в право, який дорівнюватиме ширині куртки по лінії грудей Сг + Пг, (додайте на облегание 6 см.) Позначте вершину Х1.Х Х1 = Сг + Пг
2
Проведіть від Х1 вниз лінію, вона є лінією центру переду (полички). Проведіть лінію талії від точки Х вниз, відміряйте довжину спинки Дтс = 26 см і позначте крапкою H. Проведіть горизонтальну лінію від точки Н до прямої Х1 і позначте Н1.
3
Побудуйте лінію низу. Відміряйте довжину виробу від точки Х вниз. Ді + Пр (на підкладку) + Пр (на гумку) .Ді = 45 + 2 + 3 = 50 і позначте крапкою Р.Проведіте горизонтальну лінію від точки Р до прямої Х1 і позначте крапкою Р1.Обозначьте відрізок Х Х1: 2 буквою В2 . Опустіть вертикальну лінію від В2 до Р1 і позначте Р2, відзначте точку Н2 на перетині з відрізком Н Н1
4
Побудуйте лінію глибини пройми. Розділіть на 3 частини відрізок В2, Н2. Позначте точкою Д2 лінію глибини пройми. Проведіть від точки Д2 в дві сторони горизонтальні лінії.
5
Розрахуйте ширину спинки. Відміряйте вправо від точки Х Шс + Пр = 13 + 3 = 16 і позначте крапкою В. Виконайте ширину полички. Відміряйте ширину грудей вліво від точки Х1 ШГ + 3 = 11.5 + 3 = 14.5, позначте точку В1. Визначте ширину пройми. Опустіть вертикальні лінії вниз від точок В1 до прямої Д2, це і є ширина пройми. Креслення вийде з 3-х частин: полички, спинки і пройми. Розрахуйте з Шс, ШГ, Пр і дайте припуск на вільне облягання.
6
Побудуйте в готовій сітці викрійку куртки. Для горловини спинки від точки Х відміряйте півтора сантиметра вниз поставте крапку М. Вправо від точки Х відміряйте 5см поставте М1 побудуйте кут М, 1, М1 = М, Х, М1. З'єднайте плавною лінією точки М1, М.
7
Накреслите горловину полички. Для цього відміряйте вліво від точки Х1 точку, більше на 1 см ніж на спинці, тобто 6 см і позначте М2. Відміряйте вниз 5 см від точки Х1 і поставте крапку М3.
8
Побудуйте лінію плеча спинки, відміряйте 2.5 см вниз від точки В2 і поставте крапку Е, відміряйте через точку Е точки М1 - Шп + 1 = 9 +1 = 10 см, 1 см додайте на посадку і позначте крапкою А. Проведіть лінію плеча полички. Відміряйте 2.5 см вниз від точки В1 і поставте крапку К. Відміряйте через точку К від точки М2 Шп = 9 см і поставте точку А1. Побудуйте лінії пройми полички і спинки. Плавною лінією з'єднайте точки А, Д2 і А1.
9
Побудуйте рукав куртки. Для цього накресліть дві взаімоперпендікулярних лінії. Поставте в центрі точку Х1. Побудуйте ширину рукава по окату. Для цього проведіть радіус з точки Х1, рівний половині довжини пройми. Зробіть по горизонтальній лінії насічки, перетинаючи Х1 і позначте точки Z1 і Z2.
10
Визначте висоту оката Х1, Х2 = 6 см. Х2 Z1 = X2 Z2 = Дпр: 2 (довга контура пройми), точки Z1 і Z2 - ширина рукава. Зведіть перпендикуляри, для цього розділіть навпіл відрізки X1 Z1 і X2 Z2. Визначте допоміжні точки (3, 4, 5, 6, 7, 8) і оформите окат рукава. Розділіть навпіл відрізки Z1 3; 3 X2; X2 4; 4 Z2. Проведіть перпендикуляри з отриманих точок. З точок 5 і 6 - 1см, з точки 7 - пів сантиметра, з точки 8 - півтора сантиметра. Проведіть через Z1 3 X2 4 Z2 лінію оката. Побудуйте довжину рукава. Відміряйте вниз з точки Х2 лінію і додайте 2 см на манжет. Відміряйте ширину рукава з точки С по горизонтальній лінії С С1 = С С2 = Ширина рукава внизу.
Корисна порада
Сг - напівобхват грудей. Ст - полуобхват талії, Сб - полуобхват стегон, ШГ - ширина грудей, Дтс - довжина спинки, Шс - ширина спинки, Ді - довжина виробу, Шп - ширина плеча, Др - довжина рукава