Як сушити сливи. сушки чорносливу.

Батьківщиною сливи вважається Азія. У Європі культивувати її стали лише в ХII столітті. Плоди сливи ніжні, з приємним смаком, володіють цілим набором корисних для здоров'я людини кислот і вітамінів. Однак у свіжому вигляді вони зберігаються зовсім недовго. Але добре зберігають свої цінні якості при сушінні і дуже широко використовуються саме в сушеному вигляді. Треба лише навчитися правильно їх сушити.
Інструкція
1
Для сушіння (отримання чорносливу) найбільш підходящим є сорт «Угорка». Відсортуйте зібрані сливи . Використовуйте тільки стиглі, не пошкоджені плоди. Ретельно промийте їх і видаліть плодоніжки. Великі й дрібні сливи переробляються окремо.
2
Відібрані плоди піддаються тепловій обробці. Для початку маленький експеримент. Візьміть кілька слив і опустіть в киплячий розчин соди (5 -8 г на 1 літр води) на 15 -20 секунд. При обробці на їх поверхні не повинні з'являтися великі тріщини або сповзати шкірка. Якщо це відбувається, необхідно зменшити концентрацію соди або скоротити їх час перебування в содовому розчині. Якщо концентрація розчину і час занурення обрані правильно, то на поверхні слив з'явиться ледь помітна сіточка тріщин.
3
Тепер можна обробляти всі підготовлені сливи . Опустіть їх в содовий розчин, а потім відразу ж в холодну воду. Коли сливи охолонуть, добре їх промийте, щоб змити восковий наліт, що затримує випаровування вологи.
4
Обсохшіе плоди розкладіть на підносах, решітках або ситах в один шар і виставте на пригрів. Періодично перевертайте. На сонці вони повинні пролежати не менше 5 днів.
5
Перенесіть підноси зі сливами в затінене, добре провітрюване місце. Досушивайте в тіні ще 3-4 дні.
6
Огляньте висушені плоди, видаліть недосохшіе. Складіть в застелені папером ящики і зберігайте в сухому місці.
7
Сушити сливи можна також в духовці або спеціальному сушильній шафі. Великі сливи з добре відокремлюваною кісточкою можна сушити половинками. Цілі сливи бланшують, як було сказано вище, і просушують на повітрі. Зливи, які ви плануєте сушити половинками, не вимагають обробки в содовому розчині.
8
Розкладіть сливи в один шар вгору зрізом. Сушіть 3-4 години при температурі 45 градусів. Охолодіть на повітрі протягом 4-5 годин. Знову 3-4 години в духовці при температурі 60 градусів і 4-5 годин на повітрі. І ще 3-4 години при температурі 75-80 градусів. Періодично оглядайте і перемішуйте плоди на тацях.