Як позбутися запаху старості. Як позбутися запаху старості в будинку.

У більшості випадків «запах старості », тобто несвіжий затхлий запах, виходить не від старих, а від старих речей, від поганого провітрювання приміщення. Літні люди бояться застудитися, тому кватирки відкривають дуже рідко. Ну і, звичайно, їм уже важко утримувати в чистоті своє житло і предмети побуту.
Вам знадобиться
  • - воскові свічки;
  • - аромалампи;
  • - гель для душу;
  • - рідина для протирання;
  • - чистять кошти для меблів, підлоги.
Інструкція
1
Запаліть воскову свічку і пройдіться по всій квартирі, обходячи кожен закуток. Залиште запалену свічку в самому погано пахне місці на кілька годин. Замість свічок можна використовувати ароматичні палички. Запаліть і обкурювати димом усі куточки квартири. Відмінний спосіб, що дозволяє швидко позбутися неприємного запаху, - палити папір. Візьміть стару газету, скомкають в кулю і підпаліть на тарілці. Дим "з'їсть" запах.
2
Допоможіть старій людині виконувати гігієнічні процедури. Після 60-ти років змінюється гормональний фон, що спричиняє зміну запаху тіла, зазвичай не в кращу сторону. Сам літня людина не надто це відчуває, так як гострота нюху теж знижується з віком. Іноді, вступаючи в пенсійний вік, людина може втратити інтерес до життя, до себе самого, своїм виглядом, перестає дбати про чистоту. Постарайтеся наполягти на щоденному ранковому душі, купіть старому хорошу мочалку і ароматний гель для душу. Якщо стан здоров'я не дозволяє літній людині самостійно виконувати такі процедури, допоможіть йому, регулярно протираючи його тіло кип'яченою водою, підкисленою оцтом, або спеціальною аптечної рідиною.
3
Придбайте декілька шматків ароматного мила, наріжте їх на невеликі шматочки і покладіть в шафи, на полиці - запах буде триматися дуже довго. Замінюйте мило з часом на свіже, а старі шматки використовуйте за призначенням. Зробіть подушечки з ароматних трав і розкладіть їх по кімнатах.
4
Розберіться зі старим одягом. Багато літніх людей буквально «тонуть» в ній. Викинути зайву заважає стареча скупість, а тримати речі в порядку, вчасно чистити і прати, літні люди вже не можуть. Старі речі погано пахнуть, цим запахом просочується їх господар, квартира, в якій він живе. Виберіть кілька речей, які літня людина частіше носить і повісьте їх окремо. Ретельно виперіть їх або віддайте в хімчистку, провітріть на балконі. Слідкуйте, щоб кожна річ НЕ носилася довше трьох днів. Іншу стару непотрібний одяг краще викинути.
5
Купуйте аромалампу і набір аромамасел. Ретельно вимийте підлогу в квартирі з додаванням ефірних масел. Розставте по всьому будинку блюдця з меленою кавою, міняйте їх кожен день протягом декількох днів.
6
Віддайте в чистку старі килими і паласи - це часті винуватці поганих запахів. Почистіть оббивку м'яких меблів спеціальними засобами. Перепрала всі штори в квартирі з використанням кондиціонера.
7
Придбайте озонатор - він добре освіжає квартиру, вбиває всі запахи і дезінфікує повітря. Якщо все перераховане не допомогло, тоді залишається тільки ремонт з переклеюванням шпалер і заміною статевого покриття.