Як провести електрику в гараж.

Провести електрику в гараж досить просто, якщо гараж знаходиться поруч з будинком або десь поблизу вже є розподільний щит. Тоді достатньо підключитися до нього і зробити проводку в самому приміщенні. Якщо до найближчого щита далеко, і в вашому гараж е і в сусідніх з ним ніколи не було електрики, доведеться докласти більше зусиль. Але проте, електрику в гараж е - це дуже зручно, а іноді просто необхідно.
Вам знадобиться
  • - кабель;
  • - електролічильник;
  • - ізоляційний матеріал.
Інструкція
1
В гараж вих кооперативах зазвичай є відповідальні особи, у яких можна з'ясувати більшість організаційних моментів - в тому випадку, якщо гараж ний комплекс сам є балансоутримувачем. Дізнайтеся у людини, відповідального за функціонування ГК, де знаходиться найближчий до вас розподільний щит, до кого потрібно звертатися, щоб провести електрику до вас в гараж. Укладіть з ЦК договір електропостачання, змонтуйте проводку, встановіть електролічильник та пройдіть процедуру здачі вузла представникам енергозбутової компанії.
2
Якщо особа, відповідальна за діяльність гараж ного кооперативу, відсутній і балансоутримувачем енергоустановки є місцеві електромережі, вам потрібно буде звернутися туди. Запросите техумови на підведення електроенергії як приватна особа; при запиті техумов потрібно вказати необхідний вам рівень напруги і потужність. Для запиту вам буде потрібно пред'явити документи про власність на ваш гараж. Якщо потужність енергоустановки перевищує 100 кВт, буде потрібно її прийом енергоінспектором; для установок потужністю менше 100 кВт таке приймання не потрібно.
3
Якщо ви не маєте достатнього досвіду в електромонтажних роботах, доручіть монтаж проводки фахівцеві. У тому випадку, якщо ви вирішили зробити електричну проводку самостійно, попередньо підберіть відповідний провід, ізолюючий матеріал, кріплення для проводки. Купіть лічильник відповідно до вимог вашої енергослужби. Проведіть від найближчого розподільного щитка кабель до вашого гараж а і доведіть його до місця установки лічильника. Повісьте лічильник на постійне місце, розведіть від нього проводку туди, куди вам потрібно. Кабель, який йде в гараж від джерела живлення, з лічильником З'єднувати.
4
Укладіть договір з енергомережами і дочекайтеся, поки до вас прийде енергоінспектор. Він з'єднає дроти з лічильником і повісить на нього пломбу. Після цього ви можете користуватися електрику м у своєму гараж е.