Як зберігати пластикові лижі.

Для того щоб пластикові лижі прослужили вам кілька сезонів необхідно ретельно підготувати їх до консервації. Незважаючи на те, що сучасний пластик не вимагає спеціальних умов зберігання, ковзна поверхня лиж повинна бути оброблена певним чином. Як же правильно зберігати пластикові лижі ?
Вам знадобиться
 • - гас, скипидар або бензин;
 • - м'які ганчірки;
 • - вата;
 • - наждачний папір;
 • - безбарвний крем для взуття або вазелін;
 • - металева цикля;
 • - праску;
 • - парафін з молібденом;
 • - затискачі;
 • - розпірка
Інструкція
1
Уважно огляньте лижі і визначте обсяг необхідного ремонту. Зверніть особливу увагу на тріщини і відколи, що утворилися за зимовий сезон.
2
Протріть лижі чистою водою, витріть їх ковзаючу поверхню м'якою сухою ганчіркою. Ретельно просушіть.
3
Візьміть вату і злегка намочіть її в бензині або скипидарі. Протріть ковзаючу поверхню лиж, видаляючи залишки старої лижної мазі.
4
Ретельно отціклюйте лижі за допомогою спеціальної металевої цикли. Циклювання слід проводити з невеликим натиском. Рухи повинні бути безперервними і плавними. Рухатися потрібно від носка до п'яти. Слід знати, що кут нахилу цикли не повинен перевищувати 15-20 градусів.
5
Відшліфуйте ковзаючу поверхню за допомогою наждачного паперу. Приділіть особливу увагу місцям з пошкодженнями. Досягніть того, щоб поверхня стала абсолютно гладкою. Ще раз протріть лижі ганчіркою або ватою, змоченою в гасі.
6
Акуратно нанесіть шар розплавленого парафіну ковзаючу поверхню лиж. Для цього необхідно розплавити шматок парафіну про розігрітий праску таким чином, щоб його краплі потрапили на лижу. Розрівняйте парафін за допомогою того ж праски. Слідкуйте за тим, щоб температура праски не перевищувала 200 градусів, інакше поверхня лиж може пошкодитися. Дайте парафіну просохнути протягом 2 годин.
7
Змастіть металеві кріплення вазеліном. Якщо петлі і кріплення ваших лиж шкіряні - обробіть їх безбарвним взуттєвим кремом.
8
Зафіксуйте кінці лиж за допомогою затискачів. Вставте під вантажну площадку спеціальну розпірку.
9
Зберігайте лижі при кімнатній температурі, далеко від прямих сонячних променів.
Пошкодження пластикових лиж - подряпини, виїмки, розшарування, міхури і вм'ятини легко піддаються ремонту. Одна-дві подряпини не заважають нормальному ковзанню, тертя від них не впливає на вашу швидкість. Набагато гірше, якщо поверхня лиж погано отциклевать або спалена. Неправильним ремонтом можна нанести більше шкоди вашому інвентарю, ніж парою подряпин.
Вам знадобиться
 • - епоксидна смола;
 • - пальник;
 • - ремонтний олівець Р-тих;
 • - гостра цикля;
 • - наждачний папір.
Інструкція
1
Якщо кріплення на пластиковій лижі відірвалося повністю, просушіть з'явилися отвори. Маленькі дірочки залийте епоксидною смолою за допомогою сірника або зубочистки. Не чекаючи висихання засобу, прикрутіть кріплення на місце саморезом. Чи не завертайте шуруп занадто сильно, інакше можна пошкодити серцевину і верхній шар лижі . Епоксидна смола повинна висохнути.
2
Великі отвори на місці вирваного кріплення залийте клеєм і вставте пробки (дерев'яні тріски, дрібні металеві стружки і тому подібний матеріал). Дайте всього цього гарненько застигнути і прикрутіть кріплення шурупом. Місце закріплення можна набагато змістити, якщо отвір надто велике. Але і в цьому випадку дірочки потрібно закрити.
3
Глибокі і широкі подряпини або виїмки потрібно ремонтувати. Але починати ремонт не варто, якщо на поверхні є мастило. Ретельно очистіть пошкоджену ділянку. Поверхня протріть смивкой і витріть насухо. Зашкурьте подряпину наждачним папером середньої зернистості, таким чином ви піднімете ворс, який полегшить зчеплення ремонтного пластика і дефектної поверхні.
4
Закласти виїмку можна повільно застигають епоксидною смолою. Візьміть ту, яка призначена для металевих деталей, вона добре схоплюється і обробляється слюсарним інструментом. Пройдіться паяльною лампою над ремонтованим ділянкою, вогонь злегка окислить пластик, в такому вигляді він краще схопиться зі смолою. Нанесіть епоксидку на пошкодження і дайте близько доби на застигання.
5
Існують спеціальні ремонтні палички Р-тих для пластику. Підберіть підходящу вам за кольором лиж. Користуйтеся тими паличками, які застосовують в ремонтних майстернях, вони містять самий хороший тип поліетилену. Ділянка теж доведеться розігріти феном або пальником, робіть це дуже обережно, щоб не спалити поверхню ковзання.
6
Паличку-свічку нагрійте пальником. Тримайте вогонь недалеко від ковзної поверхні, ремонтна свічка буде стікати на подряпину. Коли латочка застигне, зніміть надлишок гострої циклею легкими рухами.
7
Якщо є можливість, купіть спеціальний пістолет для ремонту ковзної поверхні лиж. Він прекрасно проштовхує Р-тих всередину ушкоджень, забезпечує відмінне поєднання матеріалів при ремонті.
8
Маленькі подряпини обробіть дрібним наждачним папером і отціклюйте цю ділянку. Задирки на бічній поверхні зрізайте ножем.