Як з'єднати деталі в'язаного вироби. Як зшивати в'язані деталі.

Пов'язані деталі з'єднують між собою різними способами. Вибір потрібного вам способу з'єднання залежить від того, яким візерунком пов'язано виріб, а також від товщини пряжі. Зшивають деталі спеціальної тупою голкою, використовуючи ту ж пряжу, якою пов'язане виріб.
Вам знадобиться
  • Нитки, голка з тупим кінчиком, спиці, гачок, ножиці, деталі вироби.
Інструкція
1
Якщо вам потрібно з'єднати спинку з поличкою, або пришити рукава, використовуйте вертикальний трикотажний шов. Для цього розкладіть деталі таким чином, щоб лицьова сторона була вгорі. Вирівняйте деталі , щоб краї збігалися повністю. Починайте з'єднувати деталі з кромок петель набраних рядів. Введіть голку в деталь рухом знизу вгору, захопивши петлю кромки спочатку однієї, потім другої деталі , закріпіть двома стежками. Елемент з'єднання повинен вийти як вісімка.
2
Якщо в краях деталі є петлі лицьовій гладі, то спочатку підчепите голкою лицьову петлю поруч з кромочної, і з іншого боку шва також підчепите лицьову петлю. Зверніть увагу, що не можна пропускати жодної петлі, зшивайте їх строго послідовно, щоб деталі не перекосів.
3
Також деталі можна з'єднувати звичайними спицями, цей спосіб називається встрявання. При з'єднанні цим способом перша деталь завершується, а друга в'яжеться, приєднуючись до першої в процесі вив'язування. Для цього в кожному другому ряду кромочная петля другий деталі пров'язується разом з кромочної петлею першої деталі . Якщо товщина шва не критична, то можна провязивать і по дві петлі разом, так буде міцніше. Проміжний ряд в'яжеться як звичайно.
4
Якщо вам потрібно з'єднати дві деталі горизонтально, можна зробити це способом «петля в петлю». Це ідеальний спосіб для з'єднання деталей з товстої пряжі, так як шов непомітний. Чи не закривайте петлі останнього ряду при з'єднанні цим способом, або пров'яжіть ще один ряд після останнього контрастною ниткою, щоб, поступово розпускаючи нитка, підчіплювати петлю голкою. Деталі покладіть один навпроти одного, бажано на рівну поверхню. Підхопите петлю зі спиці або з нитки, протягніть через неї голку з ниткою, потім зніміть петлю з іншого спиці або нитки. Вводите нитка з голкою по черзі в кожну петлю по черзі, справа наліво.
5
Слідкуйте за рівним натягом нитки, щоб деталі НЕ перекошувалися. Зверніть увагу, що нитку, якою ви зшиваєте деталі , краще взяти з запасом, так як надставіть її в процесі зшивання буде дуже складно.
Корисна порада
Деталі вироби перед з'єднанням потрібно випрати, висушити на рівній поверхні і отпарить.
Зовнішній вигляд пов'язаних на спицях або гачком речей залежить не тільки від якості і щільності в'язки. Дуже важливий спосіб, яким з'єднуються деталі, і якість шва. Кофточка або плаття можуть складатися з безлічі дрібних деталей. Виглядати стильно вони будуть тільки в тому випадку, якщо скріплює окремі частини шов буде або зовсім непомітним, або декоративним. У кожному разі, виконувати його потрібно акуратно.
Вам знадобиться
  • - деталі в'язаного вироби;
  • - залишки пряжі, відповідних за фактурою і кольором;
  • - гачок по товщині пряжі;
  • - котушкові нитки;
  • - голка .
Інструкція
1
Деталі вироби, пов'язаного гачком, найзручніше скріплювати тим же інструментом і тими ж нитками. Шви в цьому випадку будуть виглядати дуже органічно і можуть стати частиною загального художнього задуму. В цьому випадку в'яжіть виріб строго по викрійці або за розрахунками, щоб не було ніяких зайвих шматків. При цьому пов'язувати деталі разом можна як по виворітного, так і по лицьовій стороні.
2
Щоб скріпити виріб по вивороту, складіть деталі лицьовими сторонами один до одного. Всуньте в голку звичайнісіньку котушкову нитку і змітайте краю швом «вперед голку» близько до краю. Краще змітати відразу всі основні шви. Виверніть річ і приміряйте. Якщо все гаразд, знову виверніть виріб на виворітну сторону. Зв'яжіть краю швів напівстовпчиками або простими стовпчиками. Залежно від виду та напрями основної в'язки пров'язуйте по одному або кілька стовпчиків в кожну петлю кромок. Тут важливо, щоб край не вдався стягнутим.
3
Пов'язувати деталі можна і по лицьовій стороні. Складіть їх виворітними сторонами один до одного і змітайте близько до краю. Після примірки з'єднайте їх простими стовпчиками або стовпчиками з накидом. Можна застосовувати і декоративні види обв'язки. Нитки можуть бути як ті ж, з яких пов'язано виріб, так і контрастні. Перший ряд пров'яжіть напівстовпчиками. За другим можна зробити мереживо.