Як зв'язати шнур гачком.

Різного роду текстильні шнури мають широке застосування в повсякденному житті. Вони можуть використовуватися як у якості різних зав'язок, так і виконувати роль декоративного елемента. І це не обов'язково повинні бути нудні магазинні шнури . Можна самим зв'язати гачком незвичайний, оригінальний шнур.
Вам знадобиться
  • - пряжа;
  • - в'язальний гачок
Інструкція
1
Підберіть гачок необхідного розміру залежно від використовуваної пряжі. Для в'язання декоративного шнура краще використовувати пряжу, складену в одну нитку.
2
Наберіть гачком першу петлю і зв'яжіть ланцюжок з повітряних петель потрібної довжини. Для цього, з першої петлі витягніть наступну петлю, з якої аналогічним способом пров'яжіть наступну. І так до отримання ланцюжка необхідної довжини. З такої ланцюжка, закінчивши роботу і закріпивши нитку, можна зробити простий шнур. Якщо ви хочете зв'язати декоративний шнур, то на цьому робота не припиняється.
3
Поверніть роботу, залишивши останню повітряну петлю для підйому. В'яжіть наступний ряд рачьім кроком. Цей вид в'язання характеризується тим, що ряд в'яжеться зліва направо. Тримаючи гачок перед роботою, введіть його в кожну наступну петлю ланцюжка з повітряних петель з лицьового боку. Робочу нитку заведіть назад і протягніть її гачком з виворітного боку на лицьову. Далі, пров'яжіть однієї петлею дві, що утворилися на гачку.
4
Продовжуйте роботу подібним чином до закінчення ланцюжка з повітряних петель. В кінці роботи ображати і закріпіть нитку. За допомогою в'язального гачка сховайте кінці ниток в готовий шнур.
5
Готовий шнур виперіть в теплій мильній воді. Висушіть, розправивши його руками і розклавши на горизонтальній поверхні на рушник. Для того, щоб добитися рівного, не перекручується зовнішнього вигляду шнура, можна при сушінні додатково зафіксувати його англійськими шпильками.
Зверніть увагу
Чим щільніше пряжа і більше в'язальний гачок, тим більше за обсягом буде пов'язаний шнур. При виборі матеріалів необхідно враховувати цільове призначення і бажані розміри в'язаного шнура. І відповідно до цього підбирати пряжу і гачок.
Корисна порада
Зв'яжіть попередньо зразок, щоб вирахувати необхідну кількість повітряних петель в ланцюжку. З цією метою наберіть з повітряних петель ланцюжок довжиною 10 см. Зв'яжіть декоративний шнур рачачі кроком. Проведіть виміри. З отриманого результату, знаючи необхідну довжину готового шнура, способом розрахунку пропорції обчисліть кількість петель для вашого шнура.