Як виростити дерево бонсай.

Бонсай , мистецтво вирощування мініатюрної копії дорослого дерева, виникло в Китаї, але асоціюється, переважно, з Японією. Саме там була розроблена система стилів, які визначають зовнішній вигляд рослини. Для вирощування бонсай використовуються звичайні дерева і чагарники, що формуються за допомогою обрізки, прищипування і накладання дроту.
Вам знадобиться
  • - посадковий матеріал;
  • - контейнер для бонсай;
  • - сітка;
  • - дренаж;
  • - пісок;
  • - грунтова суміш;
  • - дріт;
  • - лимонна кислота;
  • - датчик рівня вологості ґрунту.
Інструкція
1
Виберіть рослина для вирощування бонсай. Для цього підійде будь-яке дерево, з утримання якого в кімнатних умовах у вас не виникне проблем. Формувати починають однорічному рослина. Залежно від того, який спосіб для вас зручніше, можете виростити цю рослину з насінини або держака.
2
Підберіть контейнер для рослини. Бонсай вирощують в неглибоких глиняних мисках у яких, як підкреслюють усі, хто займається вирощуванням цих рослин, повинні бути великі дренажні отвори. Краще всього, якщо контейнер коштує на ніжках.
3
На дно контейнера покладіть сітку з розміром осередку три міліметри. Сітка не дозволить грунті вимиватися через дренажні отвори. На сітку шаром в два сантиметри насипте дренаж. Підійде крупний пісок, гранульована глина або дрібний керамзит. На дренаж насипте шар грунтової суміші, наполовину складається з річкового піску і наполовину з грунту, рекомендованого для того рослини, яке ви збираєтеся вирощувати.
4
Перед посадкою у молодого рослини слід обрізати стрижневий корінь, а бічні коріння підрізати, приблизно, на одну третину. Розправте коріння в горизонтальній площині і помістіть саджанець в грунт. Як правило, у бонсай при посадці коренева шийка залишається відкритою.
5
Поливати рослину слід відстояною або фільтрованої м'якою водою. Температура води повинна бути трохи вище кімнатної. Деякі фахівці рекомендують злегка окисліться воду перед поливом, так як слабокислая реакція ґрунту полегшує вирощування моху, який є необхідним компонентом бонсай в багатьох стилях. Для підкислення води додайте в неї три грами лимонної кислоти на десять літрів води. Поливати рослину рекомендується так, щоб вода почала текти з дренажних отворів.
6
Для контролю рівня вологості грунту можна використовувати датчик вологості ґрунту. Повторювати полив слід після того, як земля висохне на сорок відсотків.
7
Як тільки рослина приживеться після пересадки, слід приступати до формування крони відповідно до вибраного стилю. Ображати рослина на висоту майбутнього ствола, точніше, штамба. Після обрізки з верхньої бруньки сформується продовження ствола, а з другої зверху нирки виросте сама нижня бічна гілка. Пагони, що з'явилися під першою бічний гілкою, згодом видаляють.
8
Коли втечу, що продовжує стовбур, виросте на довжину, рівну довжині штамба, його знову обрізають на третину так, щоб з другої зверху нирки можна було сформувати другу бічну гілку. Таким чином рослина формується, поки не досягне необхідної висоти. Після цього всі гілки обрізаються рівномірно.
9
Для того щоб сформувати відхилення стовбура від вертикалі або викривлення бічних гілок, на рослину накладається алюмінієва або мідна проволока, після чого стовбур і гілки акуратно згинаються. На молодих пагонах дріт не рекомендують тримати більше шести місяців, інакше вона врастет в кору. Прибирають дріт, перекушуючи її кусачками, а не розмотуючи.
10
Через два роки рекомендується пересадити бонсай в свіжий грунт. При цьому слід вкоротити коріння на дві третини довжини. Крона рослини при цьому обрізається в тій же пропорції. Після пересадки деревце слід рясно полити.