Як переводити в градуси Цельсія.

Градуси Цельсія - найбільш поширена в більшості країн шкала для вимірювання температури. Однак в Америці і на Ямайці досі використовується шкала Фаренгейта. У науці, особливо при вивченні наднизьких температур, як правило, застосовується шкала Кельвіна. Для переведення цих значень в градуси Цельсія існують нескладні формули.
Вам знадобиться
  • - калькулятор;
  • - комп'ютер.
Інструкція
1
Щоб перевести в градуси Цельсія температуру, задану в Кельвіна, відніміть від неї число 273,15. Тобто скористайтеся простою формулою: Тц = Тк - 273,15, де: Тц - кількість градусів Цельсія, Тк - кількість кельвінів.
2
При цьому зверніть увагу, щоб величина Тк була неотрицательной, а значення Тц не виявилося менше -273,15 ?. Порушення кожного з цих правил однозначно свідчить про помилку в розрахунках або вимірах. Градуси Цельсія позначаються як «? С», а Кельвіна - «К». Поширене досі назву «градуси Кельвіна» (? К) є застарілим, оскільки офіційно не використовується вже з 1968 року.
3
Якщо температура задана в градусах Фаренгейта, то для переведення її в Цільсій відніміть з заданого значення число 32 і помножте цю різницю на 5/9. Якщо розрахунок проводиться на калькуляторі, то замість множення на 5/9 розділіть різниця на 1,8. У вигляді формули це правило виглядає таким чином: Тц = (Тф-32) * 5/9 іліТц = (Тф-32)/1,8, де Тф - кількість градусів за Фаренгейту.Едініцей вимірювання температури за шкалою Фаренгейта служить градус Фаренгейта, який позначається як? F.
4
Щоб оцінити правильність перекладу температури з градусів Фаренгейта в градуси Цельсія, орієнтуйтеся на наступні типові показники: +32 ° F - точка танення льоду; +212 ° F - температура кипіння води; +100 ° F - температура людського тела.На те, що +100 ° F згідно з формулою відповідає +37,78? С не звертайте особливої уваги - просто дружина Фаренгейта виявилася занадто гарячою жінкою ...
5
Щоб не заплутатися в розрахунках, скористайтеся для перекладу температури в градуси Цельсія численними он-лайн сервісами, наприклад: www.convertr.ru або http://2mb.ru/konverter-velichin/temperatura/. Виберіть найменування фізичної величини (температура), вкажіть задану одиницю виміру і введіть числове значення. Істотною перевагою он-лайн сервісів є не тільки зручність і швидкість розрахунку, а й можливість перевести в градуси Цельсія температуру, задану по екзотичних температурним шкалами. Таким, які в даний час практично не використовуються: Реомюра, Ранкина, Ньютона, Делиля, Ремер.