Як виховати посидючість у дитини.

посидючості дитина - мрія батьків. Такі діти, крім того, що завжди виконують розпочату справу до кінця, мають ще й хорошим увагою. Треба розуміти, що посидючість і уважність - якості, тісно пов'язані один з одним, формуються протягом життя дитини, а не даються їй від народження. І розвивати їх необхідно в малюку з самого раннього віку.
Інструкція
1
Не давайте маляті відразу багато іграшок, нехай їх буде 2-3, але покажіть йому, як можна грати з кожною. Велика кількість іграшок для розвитку дитини - не найкраще. Велика розмаїтість буде тільки відволікати його увагу. Нехай їх буде трохи менше, але вони будуть мати не тільки розважальний, але і розвиваючий характер, представляти цінність для дитини. Якщо ви все-таки балуєте свого малюка іграшками, то залиште дві-три для гри, а решта приберіть на час, а потім поміняйте їх місцями.
2
У міру дорослішання малюка займайтеся з ним малюванням, ліпленням. Ці види діяльності вимагають концентрації уваги і є хорошим способом розвитку посидючості.
3
Підбираючи ігри та вправи, враховуйте їх відповідність особливостям і віку дитини. Деякі діти кубики збирають не поспішаючи, вивчаючи кожну деталь, а інші - можуть зробити це дуже швидко. Головне, щоб малюк до кінця доробив завдання, а не кинув його, а після - прибрав все іграшки на свої місця: склав в коробку кубики, пластилін, прополоскав пензлик, прибрав фарби тощо.
4
Заохочуйте ігри, що вимагають посидючості та уваги. Таких ігор багато, наприклад, конструювання. Дитина вчиться працювати за зразком, починає розуміти, що для того, щоб домогтися результату, необхідно терпляче і уважно потрудитися. Допоможуть дитині і різні головоломки, задачки, містять прихований сенс, сюжетно-рольові ігри, вишивання, аплікація.
5
Дітям дуже подобаються завдання типу «Знайди відмінності». Покажіть дитині дві картинки, запропонуйте розглянути їх і знайти відмінності. І навпаки - покажіть картку із зображенням кількох фігур, щоб він відшукав серед них дві однакові.
6
Граючи разом з дитиною, пояснюйте і показуйте йому, як потрібно виконувати завдання. Ваша спільна діяльність пробуджує інтерес в дитині і об'єднує сім'ю.
7
Звичайно, для розвитку посидючості та уваги недостатньо виконати одне завдання або пограти в одну гру. Займайтеся з дитиною систематично. При цьому пам'ятайте, що розвиток дітей дошкільного віку відбувається не через виснажливі і нудні заняття і виконання одноманітних вправ, а через гру.
У міру того, як в родині підростає маленька егоза, батьки все частіше хапаються за голову. Якщо вчасно не зацікавити дитину іграми, які вимагають уваги, з нього виросте дорослий непосида. Якщо дітей ще можна постаратися захопити яскравими предметами або повчальною казкою, то «доросла" не посидючість усувається самостійно.
Інструкція
1
Дітям властиво переключатися з одного предмета на інший, адже вони кожну хвилину розвиваються і пізнають навколишнє. У міру дорослішання дитина або сам зацікавлюється якоюсь справою, або утримати його на місці хоч п'ять хвилин намагаються батьки. Якщо у вас непосидючий малюк, намагайтеся «заразити» його яким-небудь захопленням: грайте в ігри змагального характеру, розмовляйте, разом готуйте їжу або утюжьте речі - головне проявити чудеса акторської майстерності - залучити його до процесу.
2
Якщо дитина сам зацікавився якимось «сидячим» заняттям, намагайтеся не відволікати його, інакше він миттєво переключиться на вас. Дитина попросив вас зробити щось разом з ним? Ні в якому разі не відмовляйте. Збирайте з ним конструктор, разом читайте, грайте сценки, тренуйтеся в правописі, малюючи букви. Ще краще, якщо ви зробите щось першим. Наприклад, намалюйте кінь самі, а потім попросіть сина чи дочку намалювати її теж.
3
Заохочуйте дитину, якщо він не просто зміг посидіти на одному місці, а зробив уроки, прибрав за собою іграшки, повозився з молодшим братиком чи сестричкою. Але не обнадіювати його заздалегідь: «Якщо ти прочитаєш цю казку, дам тобі шоколадку». Обіцянки будуть збивати його з пантелику, і дитина буде швидко читати ту ж казку, чи не запам'ятовуючи її, аби отримати солодке.
4
Дорослі, навпаки, здатні віддавати собі звіт в тому, що, наприклад, працювати над проектом щодня кожні три години необхідно, щоб втілити його в життя і отримати винагороду. Це означає, що дорослим необхідно більше думати про результат, налаштовуватися на досягнення мети, щоб змусити себе сісти і зайнятися справою. А похвалу для дорослих ще ніхто не відміняв. Якщо ваш близька людина подовгу сидить за одним і тим же заняттям, не упустите хвилинки відзначити його посидючість словом або невеликим сюрпризом.