Як змінити частоту відеокарти.

Збільшення частоти роботи відеокарти - це один з найважливіших етапів її розгону. Змінювати продуктивність відеоадаптера необхідно дуже акуратно, щоб не пошкодити даний пристрій.
Вам знадобиться
  • - Speed Fan;
  • - 3D Mark;
  • - Riva Tuner.
Інструкція
1
Спочатку встановіть програму SpeedFan і з'ясуйте температуру вашої відеокарти . Якщо вона наближається до максимальної планки, то замініть термопасту між радіатором і чіпом. Якщо це не дало бажаних результатів, подумайте про заміну кулера на більш потужний аналог. Тепер скачайте і встановіть дві програми: 3D Mark і Riva Tuner. Вони знадобляться для оцінки продуктивності відеокарти та зміни параметрів її роботи.
2
Запустіть утиліту 3D Mark і запустіть перевірку продуктивності відеокарти . Запам'ятайте отримані показники. Саме з ними ви будете порівнювати кінцеві результати. Закрийте утиліту 3D Mark і запустіть програму Riva Tuner. Натисніть кнопку, розташовану в пункті «Налаштування драйвера» і в меню виберіть параметр «Системні налаштування".
3
Встановіть галочку поруч з пунктів «Включити розгін на рівні драйвера». Це необхідно для отримання доступу до настойкам частоти відеоадаптера. У вікні натисніть кнопку «Визначення» і виберіть параметр 3D.
4
Нижче розташовані два поля: «Частота ядра» і «Частота пам'яті». Почніть з настройки одного з цих параметрів. Збільште обрану частоту на 50 Мегагерц. Натисніть кнопку «Тест» і дочекайтеся його завершення. Якщо програма не виявила помилок, то натисніть кнопку «Застосувати». Відкрийте утиліту 3D Mark і виконайте перевірку працездатності відеоадаптера. Якщо не було виявлено проблем, то виконайте ще один цикл збільшення частоти та перевірки. Після того як утиліта виявить несправності, скасуйте останні зміни.
5
Тепер аналогічним методом налаштуйте частоту другого показника. Встановіть галочку поруч з пунктом «Завантажувати настройки з Windows» і натисніть кнопку «Зберегти». Це необхідно для автоматичного застосування заданих частот при включенні комп'ютера.