Як формувати драцену.

Драцена - багаторічна рослина з сімейства драценових, в природних умовах зустрічається в Африці, Азії і Центральній Америці. Через свого елегантного виду ця рослина часто використовується для прикраси житлових приміщень і офісів.
Вам знадобиться
  • - деревне вугілля;
  • - серветки;
  • - дерев'яну кульку;
  • - поліетиленовий пакет.
Інструкція
1
Драцена, вирощена з верхівкового живця, являє собою рослина з довгим стовбуром і пучком яскраво забарвлених, вузьких, як у багатьох однодольних рослин, листя. Деякі квітникарі воліють формувати драцену в кілька стовбурів. Для того щоб це зробити, зріжте верхню частину рослини так, щоб на стовбурі залишилося чотири листи. Робити це найкраще навесні.
2
Присипте зріз деревним вугіллям і переставте рослину в притінене тепле місце. Бруньки на обрізаної драцені проростають краще, якщо накрити рослину поліетиленовим пакетом або скляною банкою. Поливати драцену , з якою зрізали майже все листя, слід менше, ніж нормальне рослина. Драцена набагато краще переносить недолік вологи, ніж її надлишок, від якого у рослини починають загнивати коріння.
3
Іноді при омолодженні з драцени зрізують верхівку разом з усіма листами. У цьому випадку молоді пагони будуть активно проростати, якщо звернути пеньок в паперову серветку або тканину, змочену теплою водою, а зверху надягти невеликої поліетиленовий пакет. Вологі серветки при такому способі вирощування нових пагонів слід міняти щодня.
4
Нові пагони проростуть на обрізаному рослині, приблизно, через місяць. Якщо проросло занадто багато нирок, зріжте частину пагонів. Їх можна буде укоренити у воді з додаванням деревного вугілля. Драцену переставте в більш освітлене місце, уникаючи прямих сонячних променів. Обприскуйте молоді пагони відстояною водою і протирайте листя вологою тканиною.
5
Пагони драцени, що виросли з бічних нирок, зазвичай витягуються вгору. Якщо ви хочете сформувати більш розгалужену крону, вставте між молодими пагонами дерев'яний або пластиковий кульку, обмотаний декількома шарами тканини.
6
Якщо вам потрібно сформувати ще більш розгалужену крону, наступної весни таким же способом обріжте верхівки у молодих пагонів.