Як захищати ніс.

Слизова оболонка носа - своєрідний бар'єр для вірусів і мікробом, саме тому нерідко застуда починається саме з нежиті. У період осінніх і зимових холодів вона схильна не тільки атакам мікробів, але і згубної дії холоду, за рахунок чого пересихає і слабшає місцевий імунітет. Якщо захищати ніс, то ви будете набагато рідше хворіти.
Інструкція
1
Інгаляції не тільки зволожують слизову, але і вбивають мікробів. Розчиніть 2 столові ложки морської солі в 300 мл окропу і подихайте над випарами. Якщо ви відчуваєте, що в носі з'явилися неприємні відчуття, додайте у воду трохи ефірного масла ялиці - воно вбиває мікроби. Інгаляції робіть мінімум за 40 хвилин до виходу з дому або на ніч.
2
Якщо ви впевнені в тому, що мікроби і віруси вже поселилися у вашому носі, негайно приступайте до промивання. Зробіть слабкий водний розчин з додаванням морської або кухонної солі. За допомогою спринцівки влийте розчин спочатку в одну ніздрю, потім в іншу. Однієї склянки повинно вистачити на одну процедуру. Якщо ви відчуваєте сильне печіння, краще промивайте ніс відваром ромашки або календули (1 столова ложка на склянку окропу).
3
Змащуйте слизову носа ефірною олією чайного дерева або оксоліновою маззю, яку можна купити в аптеці. Якщо ви будете робити це регулярно, то шанси захворіти значно скоротяться. Обробку слизової проводите безпосередньо перед виходом з дому. Кілька разів на день змащуйте носові проходи, адже дія антибактеріального речовини проходить через 2-4 години.
4
Не соромтеся носити ватно-марлеву пов'язку в сезон респіраторних і вірусних захворювань - вона захистить ніс від попадання мікробів. А коли на вулиці сильний мороз, прикривайте ніс хустинкою або шарфом, адже переохолодження слизової може призвести до застуди.
5
Якщо ви будете дотримуватися цих нескладних правил, то з часом забудете про те, що у вас взагалі коли-небудь був нежить. Слизова оболонка носа дуже вразлива, тому потребує турботи з вашого боку. Ну а якщо у вас все ж з'явився нежить, лікуєте його до повного одужання, в іншому випадку він може перейти в хронічну форму або навіть в гайморит.