Як наносити мазь ковзання.

Одна з процедур підготовки пластикових лиж до пробігу - це нанесення спеціальної мазі на ковзну поверхню. Якщо все зробити правильно, то можна домогтися оптимального ходу спортивного інвентарю, в залежності від конкретних погодних умов. Тертя пластика об поверхню снігу буде під контролем. Існують різні мазі ковзання - для холодної і теплої погоди, і характеристики кожного засобу необхідно уважно вивчити. Після цього можна приступати до обробки лиж.
Вам знадобиться
  • - цикля або сталевий скребок;
  • - пластиковий скребок;
  • - щітка і кисть;
  • - ганчір'я або синтетична пробка;
  • - наждачний папір;
  • - знежирюючий засіб для лиж;
  • - грунт для лиж;
  • - спеціальний праску або електричний без функції пара;
  • - мазь для ковзання;
  • - засоби індивідуального захисту.
Інструкція
1
Підготуйте ковзаючу поверхню спортивного інвентарю до нанесення мазі. Досвідчені лижники спочатку циклюють ковзаючу поверхню з пластику спеціальної цикль (можна також скористатися платівкою зі сталі), а потім - проходяться по ній наждачним папером. Для зручності можете зафіксувати шкурку на пластиковому скребки.
2
Очистіть лижі, протерши їх знежирюючим засобом (його можна купити в магазині спортивних товарів). Якщо вони вже оброблялися мазями, зніміть старий засіб скребком. Далі ковзаючу поверхню необхідно розігріти, щоб нова мазь краще вбралася.
3
Прогрейте лижі спеціальним праскою чи старим електричним з цільної підошвою (тобто без функції пара). Дійте обережно, щоб не пошкодити ковзаючу поверхню - не нагрівайте прилад занадто сильно (температура повинна бути не вище 120 градусів!). Теплову обробку слід проводити не менше п'яти хвилин.
4
Обробіть лижі спеціальним грунтовим шаром (деякі лижники-аматори обходяться без цього етапу). Потім підберіть оптимальну мазь для ковзання і нанесіть її пензлем на ковзаючу поверхню.
5
Дотримуйтеся основних правил при обробці спортивного інвентарю мазь ю. • Подивіться на термометр. Чим холодніше погода, тим менша кількість засобу вам потрібно. При мокрому снігу наносити мазь ковзання слід більш товстим шаром. • Оцініть структуру снігу. Якщо він зернистий (тобто буде швидко прати мазь), то нанесіть засіб і розгладьте його гарячої підошвою праски (гарячий спосіб обробки лиж). При пухнастому снігу можна просто розмазати мазь пензлем (холодний спосіб). • Зверніть увагу на відносну вологість повітря - якщо вона більше 75%, то необхідно вибрати мазь для ковзання для теплої погоди.
6
Користуйтеся універсальним пастоподібною складом для ковзання , якщо ви початківець лижник і боїтеся зробити неправильний вибір. Вам потрібно втерти за допомогою кисті мазь в нагріту ковзаючу поверхню; також рекомендується покрити нею ребра лиж.
7
Видаліть надлишки кошти з жолоба спортивного інвентарю за допомогою скребка з пластику (поки мазь ще не до кінця застигла!). Коли лижі висохнуть, розгладьте і відполіруйте їх спочатку щіткою, а потім синтетичної пробкою або м'якою ганчіркою.
Зверніть увагу
Завжди дотримуйтесь заходів безпеки при роботі з мазями для ковзання. Ретельно читайте інформацію на упаковці засобу. Приміром, якщо розігріти фторуглеродних суміш занадто сильно, то вона виділить токсичні відходи. При роботі з мазями надягайте гумові рукавички. Не зайвими також будуть захисні окуляри - при скоблении застиглого кошти його крихти можуть потрапити в очі.