Як оформити логопедичний кабінет. кабінет логопеда правильно оформити.

На розвиток дитини дуже впливає навколишнє його обстановка, особливо, якщо малюк ще тільки починає пізнавати світ. А дітям з вадами мовлення їх навколишнє середовище тим більше важлива. Вона повинна створювати умови для корекції і стимуляції мовної діяльності, повинна спонукати малят до спілкування. Саме тому так важливо оформити логопедичний кабінет правильно.
Інструкція
1
Всю площу логопедичного кабінет а рекомендується розділити на кілька робочих зон, що відрізняються між собою цільовим оснащенням.
2
Зона по корекції вимови повинна бути оснащена трьома настінними дзеркалами, спеціальними робочими планшетами і плакатами з зображенням кольорових картинок, спрямованих на виправлення мовного дефекту.
3
Обстановка зони логопедичного кабінет а, присвяченій загальним недорозвинення мови, повинна включати в себе планшети, містять розповіді та казки для переказів, барвисті картинки для складання розповідей, загадки, кросворди, дитячі віршики, словесні ігри та завдання.
4
Повинна бути присутнім в кожному логопедическом кабінет е і освітня зона з підготовки до освоєння дитиною грамоти. Простір цієї зони має бути обладнане розлініяної магнітною дошкою, комплектом різнокольорових магнітів і указкою, яка в процесі заняття може служити, наприклад, чарівною паличкою.
5
Обов'язково в кожному логопедическом кабінет е і наявність куточка індивідуальної корекції мовлення. Тут має бути присутнім велике овальне дзеркало, під ним - плакат із зображенням основних артикуляційних вправ, пісочний годинник для контролю над часом і іграшка-диктофон (найчастіше вона представлена у вигляді папуги), за допомогою якої малюк зможе контролювати правильність своєї вимови самостійно.
6
Зона дидактичного, методичного та ігрового супроводу може бути представлена містким шафою з безліччю ящиків і відділень для зберігання навчального матеріалу: посібників з корекції звуковимови, з навчання грамоті, літератури з подолання загального недорозвинення мови, устаткування по формуванню мовного дихання, ігрового забезпечення (іграшок, настільних ігор, навчальних карток).
7
В зоні технічних засобів навчання може бути присутнім етажерка, на полицях якої повинні розташовуватися магнітофон, диктофон, музичні іграшки, касети з дитячими казками і пісеньками.
8
Не варто забувати при оформленні логопедичного кабінет а й про робочій зоні вчителя-логопеда. Вона являє собою робочий стіл фахівця, в ящиках якого зберігаються журнал відвідуваності та обстеження дітей за віковими групами, мовні карти, портфоліо науково-методичних досягнень самого логопеда, блокнот-тижневик і різна підручна дрібниця.
9
Повинна в логопедическом кабінет е присутнім і інформативна зона для батьків. Її рекомендується розташувати в коридорчику, що веде в сам кабінет . Така зона повинна містити в собі планшети з порадами та рекомендаціями логопеда, а також відомостями про розвиток і корекції мовлення у дітей.