Як побудувати макет залізниці.

Макет залізної дороги - це зовсім не іграшка. Виготовлення таких моделей є серйозним хобі, якому присвячують години дозвілля цілком серйозні дорослі люди. А підпускати до виготовленому макету дітей не ризикне жоден моделист.
Інструкція
1
В якості основи для макета використовуйте лист оргалита, фанери або іншого подібного матеріалу. Заздалегідь розмітьте на ній області, відповідні грунті або траві, і викрасьте їх у відповідний колір. Якщо ви хочете зробити ті чи інші деталі макета підсвіченими, заздалегідь просвердлите в основі отвори для проводів.
2
Як матеріал для рейок зручно використовувати канцелярський скріпки, а для шпал - сірники, від яких відділені головки. Викрасьте їх в темний колір. З цього ж матеріалу виготовте і стовпи для проводів, а в якості самих проводів застосуєте тонкий обмотувальний дріт. Але через нього нічого не живіть - для подачі напруги на елементи підсвічування макета використовуйте провідники хворих перетину (але не занадто великого, щоб вони залишалися гнучкими і не впадали в очі).
3
Вагони виготовте з дерева, щільного картону, пластмаси від пляшок чи іншого матеріалу, з яким ви добре вмієте працювати. Розфарбуйте їх, зсередини підсвітите. У локомотивів зробіть світяться також фари, ліхтарі.
4
Платформи та будівлі зробіть картонними. Якщо до будівлі добре підходять за масштабом наручний годинник без ремінця, використовуйте саме їх. Краще, якщо вони будуть кварцовими, оскільки часто витягувати годинник з макета і заводити - заняття набагато більш клопітка, ніж раз на рік міняти батарейку. Будівлі також підсвітите зсередини, а над платформами розмістіть макети ліхтарів.
5
Оскільки в макеті багато горючих матеріалів, для його підсвічування використовуйте тільки світлодіоди. Натрієві лампи імітуйте жовтими діодами, ртутні - білими. Для світлофорів використовуйте діоди відповідних кольорів. Не плутайте їх з семафорами - останні зовсім не світяться, а змінюють положення рухливих частин. Лампи розжарювання імітуйте розміщенням жовтих і білих діодів поруч один з одним. Не забувайте також, що поблизу шляхів іноді розташовуються сині ліхтарі. Згадайте, що в сучасних вагонах навіть за наявності світлодіодних світильників в салоні тамбури все одно висвітлюються лампами розжарювання. Взагалі намагайтеся правильно передавати кольори все, що на залізниці світиться. Включайте будь-які світлодіоди тільки через грамотно розраховані резистори. Виключіть можливість коротких замикань в макеті, а блок живлення все одно використовуйте захищений.
6
Захистіть макет від дотиків знімним кожухом з оргскла. Демонстрацію його, в тому числі, на виставках здійснюйте ні при яскравому освітленні і не в повній темряві, а в напівтемряві.