Як розрахувати потужність витяжки. Як порахувати вентилятор.

Асортимент сучасних кухонних витяжок досить широкий і радує око розмаїттям форм і матеріалів. Проте в гонитві на зовнішньою красою не варто забувати, що головне завдання цього пристрою - позбутися від жиру, випарів, кіптяви, гару і неприємних запахів, які неминуче виникають в процесі приготування їжі. Справитися з цим завданням допоможе розрахунок потужності витяжки , тобто об'єму повітря, який вона може пропустити в одиницю часу.
Інструкція
1
За допомогою рулетки виміряйте довжину і ширину вашої кухні, а також висоту стелі. Переведіть отримані результати в метри і перемножте. Ви отримаєте об'єм кухні в кубометрах. Якщо геометрія приміщення складна, скористайтеся планами БТІ - на них завжди вказується площа приміщень вашої квартири в квадратних метрах. Наприклад, площа кухні - 15 м2, висота стелі - 3 м. Обсяг кухні дорівнює 15 х 3 = 45 м3.
2
Розрахуйте необхідний повітрообмін, який має забезпечувати витяжка. Для цього помножте об'єм кухні на кратність повітрообміну - величину, яка визначає, скільки разів протягом години повітря в приміщенні повністю оновлюється. Згідно СНиП, система примусової вентиляції на кухні повинна забезпечувати кратність повітрообміну, рівну 10 - 12. У нашому прикладі потужність витяжки складе 45 х 12 = 540 м3/год.
3
Визначтеся, в якому режимі працюватиме ваша витяжка. Існують два варіанти: відвід повітря та рециркуляція.
4
Відведення повітря назовні вважається більш ефективним, проте врахуйте деякі тонкощі. Користуйтеся розрахунками повітрообміну і придбайте потужний пристрій (600 - 1200 м3/ч), тільки якщо воздуховод буде виведений на вулицю через зовнішню стіну або в будівлі є вентканал для витяжок. Найчастіше в наших багатоповерхових житлових будинках передбачена тільки природна вентиляція. Пропускна здатність таких вентканалов (за умови, що вони не засмічені і не перекриті заповзятливими сусідами, які захотіли збільшити площу своєї кухні) становить зазвичай 150 - 180 м3/год (якщо дуже пощастить, то 300 - 400 м3/год). Витяжка більшої потужності тягнути сильніше не буде, зате створить «підпір» повітря в системі і порушить нормальну вентиляцію у всьому стояку.
5
У режимі рециркуляції повітря не відводиться назовні, а пропускається через щільний вугільний фільтр і повертається назад в приміщення. Цей режим використовується в тому випадку, якщо вентиляційний отвір недоступно, вентканал засмічений або блокований. Ефективність роботи витяжки значно знижується у зв'язку з необхідністю долати опір фільтра. Тому збільште розрахункову потужність на 30 - 40%. У нашому прикладі потрібно витяжка потужність ю не менше 540 х 1.4 = 756 м3/год.
Зверніть увагу
Для нормальної роботи витяжки із зовнішнім підключенням необхідно забезпечити приплив повітря в приміщення (наприклад, відкрити вікно). Особливо це стосується квартир, обладнаних пластиковими склопакетами і щільно закриваються євро-дверима. За відсутності системи припливної вентиляції та закритих вікнах включення витяжки може призвести до виникнення зворотної тяги з вентиляційного отвору, розташованого в санузле.Для нормальної роботи витяжки в режимі рециркуляції потрібно регулярно замінювати вугільний фільтр (не рідше 1 разу на півроку).