Як скласти бізнес план в будівництві.

Будівельно-ремонтні роботи були затребувані завжди. Нове житло постійно будується, а старе періодично потребує ремонту. Правильно організований будівельний бізнес - перший крок до отримання стабільного прибутку підприємства. Починати оформлення будівельної організації потрібно з розробки бізнес - плану.
Інструкція
1
Бізнес-план - це документ, який відображає всю діяльність вашого майбутнього підприємства. Він відображає всі джерела доходів і витрат. Щоб розкрутити свій будівельний бізнес , потрібно складати бізнес -план грамотно.
2
Скористайтеся класичними радами по складанню бізнес - плану. Оформіть титульний аркуш документа. Внесіть в нього повна назва вашої будівельної фірми, ПІБ організатора проекту, терміни плану і дату його складання, контактні дані фірми.
3
Розробіть основну бізнес -ідею вашої фірми. Виберіть, яким саме видом будівельних робіт ви плануєте займатися: безпосередньо зведенням будівель або проведення ремонтних робіт. Вкажіть чинники, які сприятимуть успішному просуванню будівельної фірми під вашим керівництвом. Це можуть бути низька конкуренція у вашій сфері послуг або інші позитивні моменти.
4
Вкажіть тип вашої будівельної фірми: ТОВ або ІП. Проведіть розрахунки за кількістю вкладених коштів і термінів їх окупності.
5
Проаналізуйте основні послуги та їх вартість з зазначенням вигідності їх у порівнянні з конкурентами.
6
Поетапно опрацюйте всі кроки організації будівельної організації, починаючи від реєстрації фірми, арени приміщення під офіс, підбір кадрів і рекламної компанії.
7
Якщо вам важко скласти бізнес -план самостійно, зверніться в спеціальні агентства, які зможуть вам допомогти. Співробітники агентства розроблять для вас бізнес -план і допоможуть успішно почати ваш будівельний бізнес .
8
З початку 2010 року були скасовані процедури отримання ліцензій на надання будівельних послуг, якщо ваша фірма є членом місцевої саморегулівної організації (СРО). Ваш бізнес -план передбачає участь у СРО, внесіть до фінансових витрат гроші на вступний внесок.
Зверніть увагу
Звичайний будівельний бізнес повністю себе окуповує вже через рік. Орієнтуйтеся в розробці бізнес-плану свого підприємства на ці терміни.
Ремонтно-будівельні роботи затребувані завжди. Будується нове житло, ремонтується старе. Якщо грамотно організувати будівельний бізнес , можна отримувати дуже хороший прибуток. Як організувати свій будівельний бізнес , щоб він приносив хороший дохід?
Інструкція
1
Дізнайтеся, які фірми займаються будівельно-ремонтними роботами у вашому районі. Якщо у вас невелике місто, то потрібно дивитися в масштабах міста.
2
Коли всі конкуренти виявлені - потрібно дізнатися їх розцінки. Можна вибрати пару фірм з великим стажем і пару мало відомих. Як дізнатися ціни на будівельні роботи? Можна просто зателефонувати за телефоном, вказаним в оголошенні і дізнатися про те, скільки коштуватимуть ті чи інші види будівельних работ.Можно взяти розцінки на роботи з офіційних сайтів будівельних фірм. Але їх в будь-якому випадку доведеться коригувати залежно від місця вашої діяльності і цін конкурентів.
3
Реєструйте фірму в податковій інспекції. Потім, замовте друк.
4
Коли свідоцтво про реєстрацію буде у вас на руках, можете залучати клієнтів. Найголовніше - грамотно скласти рекламний текст. Для цього найкраще скористатися послугами професіонала. Гарна реклама - двигун торгівлі. Для будівельних організацій піде будь-який вид реклами - на телебаченні, в газетах, в інтернеті. Найефективніша реклама - розклеювання оголошень. Надрукуйте барвисті оголошення і віддайте компанії, яка займається розклеюванням, або перевіреним людям. Не рекомендується довіряти розклеювання оголошень недосвідченим школярам. Половина може піти у сміттєвий бак, а інше буде розклеєно по п'ять штук на один стовп.
5
Разом з залученням клієнтів необхідно найняти робітників. Найголовніше - щоб у них був стаж роботи та рекомендації. Дивіться на зовнішній вигляд. Люди довірять вам будівництво або благоустрій свого будинку, тому й робітники повинні вселяти довіру. На співбесіді задайте всі запитання, візьміть контактний номер телефону. Співбесіда найкраще проводити самому.
6
Коли з'явиться перше замовлення - купуйте електроінструмент, який стане в нагоді саме для цієї роботи. Благо, зараз немає дефіциту - купити можна все. Не потрібно запасатися про запас - тільки найнеобхідніше.
7
Тепер продумайте текст договору із замовником. Можна знайти в інтернеті приклад договору і переписати під себе. Обов'язково вкажіть, що замовник зобов'язаний оплатити передоплату в розмірі 50% від суми договору (ця сума піде на транспортні витрати, на покупку необхідного інструменту). Пропишіть, що замовник має право стежити за ходом роботи, не заважаючи працівникам виконувати встановлені для них завдання.
Зверніть увагу
Працівників не обов'язково наймати на постійну роботу. Можна укладати з ними короткострокові договори та сплачувати відрядну зарплату.
Корисна порада
Найкраще, найняти хорошого кошторисника. Він виїжджатиме на об'єкт і розраховувати вартість ремонтно-будівельних робіт.