Як вибрати цуценя ретривера.

Правильно вибраний голден ретривер буде вам вірним компаньйоном і товаришем, справжнім другом і членом сім'ї, в якійсь мірі, ще однією дитиною. Тому поставтеся до вибору потрібного цуценя з усією відповідальністю. Не поспішайте, адже ви вибираєте не модний аксесуар на один сезон, а друга на довгі роки.
Інструкція
1
Обов'язково постарайтеся купувати цуценя з дому. Це дасть вам можливість поспілкуватися хоча б з одним з батьків. Хороші темперамент ретриверов успадковується, і дуже важливо, щоб батьки обраного цуценя демонстрували спокійний доброзичливий характер і не були агресивними по відношенню до незнайомих людей або іншим собакам.
2
Купуйте цуценя тільки у заводчиків з хорошою репутацією. Будьте готові до того, що вам доведеться почекати свого голден ретривера. Хороші щенята не зберігаються на полиці в коморі. У вас є час, щоб ознайомитися з родоводом собаки, дізнатися більше про племінний лінії, пошукати в інтернеті відгуки конкретно про це заводчиків і собаках з його розплідника.
3
Прийшовши вибирати конкретну собаку, зверніть увагу на її поведінку в посліді. Відмовтеся від занадто агресивного або навпаки апатичного цуценя . Перший виросте задиракою, а другий може бути просто хворий. Взагалі, наявність хворого або млявого цуценя в посліді - не самий хороший ознака. Можливо, захворювання в тій чи іншій формі присутній у всіх цуценят. Врахуйте, що часто після обіду всі цуценята виглядають дещо сонними, тому уточніть, коли собаки поїли.
4
Чи не кидайтеся до першого вподобаному цуценяті, огляньте ще хоча б трьох - чотирьох. Найкраще мати можливість оглянути і порівняти кілька приплодів. Це допоможе зробити правильний вибір.
5
Щеня повинен виглядати міцним, вгодованим і здоровим. Хороший щеня, схильний до навчання, виділяється доброзичливим і активним поведінкою. Він готовий пограти з вами, уважно стежить за вашими рухами і проявляє до вас усілякий інтерес.
6
Тіло породистого цуценя ретривера має бути компактним з широкою грудною кліткою, широким задом і міцним хвостом середньої довжини. Підніміть цуценя , він повинен бути більш щільним і важким, ніж здається. При цьому хороший характер проявляється незворушністю і спокоєм під час огляду.
7
Зверніть увагу на прикус. З віком криві зубки не виправити, тому стежте, щоб з самого початку прикус був рівним і правильним, а зуби білими і здоровими. Ясен у голден ретриверів рожеві, без темних плям.
8
Вуха повинні бути середнього розміру і чистими, без неприємного запаху. Не допускається наявність слідів виділень з вух, расчесов або подряпин. Врахуйте, що у цуценят голден ретривера вуха часто темніше, ніж решта тіла. Саме такого кольору, як щенячі вуха зараз, буде окрас дорослого собаки. При виборі можна впевнено орієнтуватися на це, якщо ви хочете собаку якогось незвичайного забарвлення.
9
Очі здорового цуценя темні, ясні і чисті. Не повинно бути слідів гнійних виділень. Загляньте цуценяті під хвіст. Навколо анального отвору не повинно бути бруду, слідів виділень або ознак роздратування. Простежте, щоб у Кобельков яєчка були опущені в мошонку.
10
Шкіра повинна бути чистою, без слідів лупи. Виключіть наявність припухлостей або ущільнень. Шерсть - без потертостей, гладка, блискуча і досить густа.
11
Спробуйте пограти з цуценям. Ретрівери охоче включаються в гру, із задоволенням бігають за м'ячиком. Ви зможете подивитися, як рухається щеня, наскільки він активний, чи добре працюють суглоби.
12
Поганим знаком є байдужість заводчика до подальшої долі цуценя . Хороший господар не тільки досконально випитає ваші плани по вихованню цуценя , але і дасть безліч порад щодо її виховання, обов'язково дасть свій телефон для зв'язку. Обговоріть з ним умови повернення цуценя в крайньому випадку.