Як вивчити дні тижня.

Рано чи пізно всі батьки стикаються з необхідністю навчити свою дитину назвам і порядку днів тижня . Чергування днів тижня , часом взагалі - поняття абстрактні. Їх не можна помацати, у них немає кольору, а значить і запам'ятати їх дітям дуже непросто. Щоб допомогти дитині вивчити дні тижня , краще буде організувати заняття в ігровій формі. Використання саморобних наочних посібників допоможе дитині «побачити і помацати» дні тижня і навчання піде набагато успішніше.
Вам знадобиться
  • - кольоровий папір;
  • - кольоровий картон;
  • - фломастери
Інструкція
1
Розкажіть дитині, що тиждень складається з семи днів. Назвіть їх по порядку. Зверніть увагу дитини, що в назві деяких днів тижня міститься «підказка»: вівторок - другий день тижня , середа - в середині тижня , четвер - четвертий, п'ятниця - п'ятий.
2
Найчастіше звертайте увагу дитини на те, що багато подій у його житті повторюються в певні дні. Наприклад, по вівторках ви ходите з ним в басейн, по п'ятницях - на танці, а в суботу зазвичай в гості приходить бабуся.
3
Зробіть простий календарик (по типу перекидного календаря) на 7 днів. Навіть якщо дитина ще не вміє читати і не знає цифр, запишіть великими чіткими літерами назви днів тижня і великими цифрами їх порядкові номери. Нехай кожен ранок, прокинувшись, дитина перевертає вчорашній листочок, а ви говорите йому: «Сьогодні - вівторок, другий день тижня »
4
Виготовте наочний календарик у вигляді циферблата годинника, де замість звичних цифр, що вказують час, будуть назви днів тижня (краще - з їх порядковими номерами) і одна стрілка. Щоранку переводите разом з дитиною стрілку на потрібний день тижня і промовляйте назва сьогоднішнього дня.
5
Ще один варіант наочного уявлення послідовності днів у тижні - намалюйте на папері або зробіть аплікацію у вигляді паровозика і семи різнокольорових вагончиків, на яких написані назви днів тижня . При цьому дитині стає зрозуміло, що як вагони за паровозом слідують завжди в одному порядку і не можуть помінятися місцями, так і дні тижня строго йдуть один за іншим і п'ятниця ніколи не зможе обігнати середу.
6
Ну і ще один спосіб допомогти дитині вивчити дні тижня - розучите з ним веселе вірш про дні тижня . В інтернеті на сайтах дитячої тематики дуже багато таких віршів. Ось для прикладу один з таких простих віршиків: У понеділок я стіралапол у вівторок подметалав середу я пекла калачвесь четвер шукала мяччашкі в п'ятницю помила в суботу торт купілавсех подружок в воскресеньепозвала на день рожденья. Якщо ви займаєтеся з синочком, віршик легко «переробляється» під героя-хлопчика.
Зверніть увагу
Вивчення днів тижня з дітьми - процес не занадто швидкий. Спочатку дитина буде плутати порядок днів. Головне - це регулярне повторення черговості днів тижня в процесі гри.