Як очистити кавоварку від накипу.

Щоб кавоварка служила тривалий час і завжди радувала смачним і добре приготованим кави - необхідно періодично очищати її від накипу . Очистити кавоварку від накипу цілком можна в домашніх умовах. Це не займе багато часу і не зажадає спеціальних знань.
Вам знадобиться
  • - декальцінуючі засіб;
  • - ємність для води
Інструкція
1
Вивчіть технічні характеристики кавомашини і підберіть відповідне декальцінуючі засіб.
2
Приготуйте розчин для чистки кавоварки. Для цього налийте один літр гарячої води в танк агрегату і додайте обраний засіб в пропорції, зазначеної його виробником. Видаліть кави з фільтра і з бункера.
3
Промийте гідросистему кавомашини. Для цього включіть кавоварку, відкрийте кран гарячої води і злийте 150 мл в приготовлену заздалегідь ємність. Потім вимкніть кавоварку з мережі. Не закриваючи кран гарячої води, почекайте 5-7 хвилин, для того щоб засіб для чищення встигло осісти.
4
Повторіть цикл очистки гідросистеми, як мінімум, 4 рази.
5
Загорніть кран гарячої води. Запустіть програму приготування кави, не сливах очищуючий розчин. Якщо кавоварка ріжкового типу або в ній є пульвер, то закладати мелену каву не обов'язково. Якщо апарат не споряджений Пульвер - необхідно засипати каву в зернах. Слід знати, що пити каву, приготований на цьому етапі чистки категорично забороняється. Повторюйте цей процес до тих пір, поки не використовуєте весь очищуючий розчин, що знаходиться в бункері.
6
Ретельно промийте бункер кавомашини чистою водою. Заповніть його до максимуму і ще раз повторіть весь процес, використовуючи тільки чисту холодну воду.
7
Промийте робочий блок кавоварки проточною водою кімнатної температури.
8
Для того, щоб запустити процес самоочищення в кавоварках, що мають цю функцію, необхідно послідовно виконати такі дії. Видаліть кави з бункера і з фільтра кавоварки. Заповніть агрегат гарячою водою і додайте спеціальний засіб для чищення. Пропустіть деяка кількість води через кран. Увімкніть режим автоматичного чищення. Після завершення циклу - ретельно промийте блок проточною водою.
Корисна порада
Якщо модель кавомашини оснащена знімним заварювальним блоком, необхідно кожен раз після приготування напою ретельно промивати його, використовуючи миючі засоби. Якщо слідувати цьому простому правилу, необхідність в очищенні кавоварки від накипу просто не виникне.