Як зберігати пшеницю. пророщена пшениця вивести запах.

Збереження пшениці - питання важливе, особливо в родючі року. Місця на складах не вистачає, існує ризик втратити зібраний урожай. Стурбовані проблемою і ті, хто тримає підсобне господарство.
Інструкція
1
Зерно зберігається в спеціально відведених коморах-складах. Обладнайте склад-елеватор, підготуйте його заздалегідь згідно правилам. Бажано, щоб підлогу складу був цементним, а стіни залізними, інакше гризуни легко проберуться до сипучих продуктів.
2
Постарайтеся, щоб місце зберігання було закритим і сухим. Перш ніж засипати пшеницю в комору, проведіть обробку приміщення. Найпростіший варіант знезараження стін - побілити їх, а приміщення добре провітрити. Якщо зерно промокне, то придбає кислий і затхлий запах, стане непридатним для споживання, як корм тваринам в тому числі.
3
Майте на увазі, протягом занадто довгого зберігання пшениця втрачає свої якості. Якщо зерно продовольчого призначення, запаси можна тримати 4-6 років, якщо воно насіннєве (озиме) - не більше 13-14 місяців, ярові культури зберігаються ще менше - 7-9 місяців.
4
Висота насипу не повинна перевищувати п'яти метрів. Якщо зерно зберігається в мішках, укладайте їх в штабелі, висотою до 15 рядів. Враховуйте прийняті стандарти і норми. Відправляйте пшеницю на випробування, після яких ви отримаєте біологічні дані, мікологічні та бактеріологічні параметри партії. У зерні можуть завестися шкідливі для здоров'я бактерії.
5
Ведіть систематичне спостереження. Оглядайте насип в різних місцях, перевіряйте купу на вологість, наявність комах. Слідкуйте за вологістю і температурою в самому приміщенні. Зерно зберігається при температурі + 10 С (можна більш низькі) в умовах активно провітрюється.
6
Враховуйте процеси, які відбуваються в самому зерні. Воно повинно бути сухим, оптимальні показники - 10-12%. Більш вологе зерно може зберігатися в охолодженому стані. Перевіряйте вологість зерна відразу після збирання врожаю і навесні, перед посівними роботами. Переконайтеся, що зерно відповідає прийнятим стандартам.
Корисна порада
Для зберігання пшениці можна використовувати спеціальний полімерний рукав.