Як використовувати кварцову лампу.

Кварцові лампи широко застосовуються для дезінфекції медичних кабінетів. Все частіше використовують їх і вдома. Але цим приладом необхідно користуватися відповідно до певних правил, інакше виникає ризик опіку очей і шкіри, а також отруєння озоном - отруйним газом, що виникають при впливі ультрафіолету на кисень, що міститься в повітрі.
Інструкція
1
Підключення кварцової лампи до освітлювальної мережі здійснюйте за допомогою подовжувача, протягнутого до розетки, розташованої в сусідній кімнаті.
2
Додайте лампу в оброблюваному приміщенні таким чином, щоб її ультрафіолетовим світлом висвітлювалося якнайбільше площі стін і стелі. Приберіть з кімнати всі рослини (просте накривання не допоможе, оскільки не захистить їх від озону). Попросіть вийти з кімнати всіх людей, включаючи дітей, виведіть домашніх тварин, винесіть на час акваріуми і тераріуми. Навіть тим з тераріумів тварин, які потребують світі спеціальної ультрафіолетової лампи, медична кварцова лампа протипоказана, оскільки вона випромінює значно жорсткіший ультрафіолет.
3
Переконайтеся, що в сусідній кімнати подовжувач до розетки поки не підключений. Увімкніть лампу в подовжувач. Якщо на ній є вимикач, переведіть його у включений стан.
4
Проведіть кабель під дверима і закрийте останню таким чином, щоб його не притиснути. Увімкніть подовжувач в розетку в сусідньому приміщенні. Через кілька секунд відкрийте двері на мить, переконайтеся, що лампа запалилася, і тут же знову закрийте. Тривалість цієї процедури не повинна перевищувати 0,5 секунди.
5
Перебуваючи в сусідньому приміщенні (яке в цей час має провітрюватися), стежте, щоб в оброблюване приміщення ніхто не заходив.
6
Приблизно через півгодини відключіть подовжувач від мережі. Але в кімнату не заходьте і нікого не пускайте протягом ще однієї години, необхідного для того, щоб весь озон знову повністю перетворився на звичайний кисень.
7
Після закінчення витримки відкрийте кімнату, внесіть в неї рослини, акваріум і тераріум, за їх наявності, після чого приберіть лампу .
8
Чи не торкайтеся штирьків вилки, витягнутою з розетки. Для безпеки після вилучення вилки розрядите конденсатор, наявний в деяких кварцових випромінювачах, через викрутку, не торкаючись її жала.
Зверніть увагу
Не піддавайте очі і шкіру впливу ультрафіолету. Чи не вдихайте озон.