Як пришити вишивку.

Необхідність пришити вишивку до одягу досить часто виникає у тих, хто займається реконструкцією військового костюма. Відмітні знаки нерідко виконані в техніці ручного або машинної вишивки. До другої світової війни їх, як правило, пришивали до вже готового виробу. На сучасних швейних фабриках ці операції нерідко виконуються у зворотній послідовності. Але в домашніх умовах зручніше користуватися старим добрим методом, тим більше що він дозволяє урізноманітнити гардероб, змінюючи вишивки.
Вам знадобиться
  • - вишивка;
  • - предмет одягу;
  • - голка,
  • - нитки в тон тканини або краю вишивки;
  • - тонкий твердий картон;
  • - лінійка;
  • - олівець;
  • - праска;
  • - ножиці.
Інструкція
1
Виріжте вишивку . Військові нашивки досить часто мають квадратну або прямокутну форму, тому обріжте все зайве, залишивши рівні припуски 0,5-1 см. Вишивку більш хитромудрої форми теж обріжте, залишивши такі ж припуски, але суворо дотримуючись форму. .
2
Накресліть на картоні і виріжте лекало, точно відповідне розміром і формою вишивки. У тому випадку, якщо ви збираєтеся пришивати її на машинці, лекало повинно бути більше приблизно на 0,1 см в кожну сторону. Накладіть на нього нашивку. Загніть і заутюжьте припуски на виворітну сторону. Температура праски залежить від матеріалів. Сучасні військові нашивки найчастіше робляться на синтетичній основі, тому будьте обережні і постарайтеся її не розплавиться. Встановіть регулятор праски на відмітку, що відповідає самому термочутливим матеріалу з тих, які ви застосовували. Деталь повинна вийти абсолютно рівною.
3
Щоб уникнути непотрібних опуклостей і складок, подрежьте на виворітній стороні навскоси кути, як це зазвичай робиться при виготовленні накладних кишень. Залиште відстань 0,1-0,2 см від кожного куточка. Витягніть картон.
4
Прикладіть вишивку виворітного стороною до одягу. Точно визначивши її місце, приколіть шпильками, потім приметайте контрастною бавовняної ниткою. Для машинної строчки просто обведіть деталь крейдою або милом. Приміряйте одяг. Переконайтеся, що вишивка розташована точно на тому місці, де ви і хотіли, і що вона пришита рівно. Якщо є необхідність - подкорректируйте, зазначивши на одязі шматочком мила потрібне положення.
5
Пришийте нашивку. Якщо ви робите це вручну, то пришивайте потайним швом, дуже дрібними стібками. Можна один шов прострочити на машинці. Зіставте один з згинів нашивки з потрібною позначкою на одязі. У цьому випадку деталі стикаються лицьовими сторонами. Прострочіть точно по згину. Відверніть вишивку , сумістите решта згини з відмітками і пришити їх вручну, потайним швом. При бажанні можна вишивку повністю пришити на машинці. Накладіть її на намічене місце. Приметайте і прострочіть по краях швом "зигзаг", зупинивши дрібні стібки.
6
Вишивку більш складної форми до виробу з легкої тканини пришийте приблизно тим же способом. Правда, в цьому випадку в декількох місцях доведеться зробити на припуски надрізи, щоб при Заутюжіваніе не утворилося міхурів і грудок.
Корисна порада
Можна використовувати і декоративні шви, коли місце кріплення є ніби продовженням візерунка. У цьому випадку використовуйте ті ж нитки, що і для вишивки. Підкладку одягу необхідно відпороти. Складний візерунок можна зробити і по частинах, пришиваючи окремо пелюстки, метеликів і т. Д.