Як виміряти реальну швидкість інтернету.

Дізнатися реальну швидкість інтернет з'єднання, яку дає провайдер, здавалося б, справа не дуже важливе. Але для тих, хто купує собі пакети зі швидкість ю вище 50Мбіт, це допоможе реально оцінити, варто чи ні витрачати свої гроші в гонитві за цифрами на папері. Адже враховуючи особливості обладнання, яким продовжує користуватися більшість провайдерів, реальна швидкість рідко піднімається вище позначки в 40Мбіт.
Вам знадобиться
  • Комп'ютер із підключенням до мережі інтернет, браузер.
Інструкція
1
Увімкніть свій комп'ютер і запустіть підключення до мережі інтернет, використовуючи ярлик на робочому столі або вкладку мережеві підключення. В Windows Vista і Seven потрібно клацнути лівою клавішею миші по значку мережу і в меню запустити своє підключення. Якщо ж для підключення до інтернету використовується провідний або Wi-Fi роутер, то з'єднання піднімати не потрібно.
2
Запустіть будь-який з браузерів, якими ви користуєтеся. Це може бути «Internet Explorer», «Google Chrome», «Opera», «Safari» або будь-який інший, яким ви користуєтеся для перегляду інтернет сторінок. В адресне поле введіть www.speedtest.net і натисніть клавішу Enter, щоб перейти на сайт, за допомогою ресурсів якого і буде здійснюватися тестування вашого з'єднання.
3
На сторінці сайту ви побачите щось, що нагадує зображення ноутбука. На його нижній частині, там, де повинна бути клавіатура, зображена карта світу, на якій буде позначена частина земної кулі, з якої ви робите запит. А на моніторі ви побачите обрис країни і регіон, до якого прив'язаний ваш IP-адресу. Натисніть на підсвічується напис «Почати перевірку», яка знаходиться у верхній частині монітора, після чого запуститься тест.
4
Перше, що покаже тест, це ping - час затримки сигналу. Другим кроком перевірки стане відображення швидкості вхідного каналу. Від цього показника залежить швидкість , з якої здійснюється скачування фільмів, програм і музики з файлових сховищ, пірінгових мереж, в тому числі і торрентів, а також інших зовнішніх мережевих ресурсів. На третьому етапі ви побачите швидкість вихідного каналу або, кажучи іншими словами - швидкість з якою ви можете завантажувати в інтернет свої файли. Від цієї швидкості залежить те, скільки часу ви будите витрачати на те, щоб завантажити відео та інші файли в соціальні мережі або файлові сховища.
Зверніть увагу
Важливо відзначити що швидкість з'єднання не є постійною і не зрадою величиною, а залежить від навантаження на обладнання провайдера. Наприклад, вночі, коли практично всі комп'ютери підключені до обладнання (найчастіше свитчу) провайдера вимкнені, користувачі з пакетами понад 50мбіт найімовірніше отримають, швидкість близьку до заявленої провайдером. А ось у вечірній або денний час реальна швидкість може виявитися в районі 35-45мбіт а іноді і нижче.
Корисна порада
Перед перевіркою швидкості призупините все закачування і роздачі, якщо такі є.