Як заточити токарний різець. Як правильно заточувати токарні різці.

У домашньому господарстві справжнього чоловіка напевно є невеликий верстат для різьби по металу або дереву. Для роботи на ньому необхідні відповідні інструменти. Один з них - це різець . Він складається з двох частин - головки і державки. За допомогою токарного різця здійснюють масу операцій. Обробляють отвори, відрізають металеві прутки невеликого діаметру, знімають фаски, підрізають уступи, отримують металеві вироби складної форми. У заточенню потребують як зношені, так і нові токарні різці
Вам знадобиться
  • - шліфувальний круг;
  • - захисні окуляри або захисний козирок;
  • - спеціальні шаблони або різцеві кутоміри;
  • - лупа, яка збільшує в 10-20 раз.
Інструкція
1
Приступаючи до заточенню різця, встановіть на верстаті шліфувальний круг. Переконайтеся, що він надійно захищений запобіжним кожухом. Якщо ви збираєтеся заточити токарний різець з швидкорізальної сталі, використовуйте середньої твердості шліфувальний круг з електрокорунду з зернистістю 40-20. А заточку ріжучого інструменту з твердого сплаву проводите на іншому шліфувальному крузі - із зеленого карбіду кремнію.
2
Зверніть увагу на поверхню шліфувального круга. Вона повинна бути рівною, чи не вищербліни. В іншому випадку шліфувальний круг підлягає виправленню. Правка здійснюється штучними алмазами, замінниками алмазів, а також спеціальними шарошками.
3
Для оберігання очі від попадання в них металевою або абразивного пилу обов'язково одягніть захисні окуляри. Також для цих цілей можна використовувати захисний козирок.
4
Щоб не тримати токарний різець на вазі, встановіть його на подручнік. А подручнік відповідним чином розташуйте до шліфувального круга - під певним кутом, ближче до нього. Так ви в процесі заточки різця забезпечите йому надійну опору.
5
Почніть заточку різця з головної задньої поверхні, потім перейдіть до головної допоміжної, і на довершення обробіть передню поверхню інструменту. Після цього закруглите вершину резца.Для рівномірного зносу електрокорунда або карбіду кремнію переміщайте заточувати інструмент уздовж поверхні круга. Щоб уникнути перегріву не притискайте сильно різець до кола. Інакше на різці можуть з'явитися тріщини.
6
Приступаючи до заточенню різця, забезпечте його рясне безперервне охолодження водою. В іншому випадку краще застосуєте суху заточку. У процесі заточування, не застосовуйте крапельне охолодження або занурення різця в воду.
7
Перевірте кути заточування різця за допомогою шаблону. Задню поверхню різця притисніть до бічної поверхні шаблону. Відсутність просвіту вкаже на правильний задній кут. Кут загострення перевірте вирізом шаблону. Також ви можете перевірити кути заточування за допомогою спеціальних резцових кутомірів.
8
Після перевірки кутів заточення огляньте отримане якість ріжучої кромки. Для цього вам знадобиться лупа, що має 10-20 кратне збільшення. Переконайтеся в тому, що ріжучакромка гостра, без заокруглень, рисок і тріщин. При таких дефектах доведеться різець переточити.