Як відправити цінну посилку. Як зшити мішок для поштових відправлень.

Як порадувати своїх рідних і друзів, що живуть в інших містах, як зробити їм презент до свята або на день народження? Відправити подарунок поштою. На перший погляд, що може бути простіше - пішов да відправив. Але насправді існують якісь умови, які непогано б знати заздалегідь.
Вам знадобиться
  • - поштова коробка;
  • - паспорт;
  • - кулькова ручка;
  • - полотняний мішок.
Інструкція
1
Посилки діляться на дві категорії: проста і з оголошеною цінністю. Щоб відправити будь-яку з них, підготуйте поштову коробку, газети, кулькову ручку, паспорт. Поцікавтеся, в якому з довколишніх поштових відділень приймають відправлення вагою, наприклад, більше 2 кг. Купіть там же коробку для пересилань. Згідно зі схемою, яка намальована на упаковці, складіть її. Якщо коробок підходящого розміру немає, зробіть самі і зшийте мішок. Покладіть в нього отправляемое, але не зашивайте, це зробить поштовий працівник.
2
Покладіть всі предмети для пересилки (краще зробити це вдома в спокійній обстановці). Всі предмети укладіть так, щоб вони не розбилися, не розчавили, що не протекли. Використовуйте целофан і пінопласт. Простежте, щоб речі в коробці не бовталися, а були укладені щільно. Якщо є порожнечі, то заповніть їх газетами. Коли будете укладати, врахуйте, що коробка повинна закриватися вільно, а її боки не повинні випирати назовні. Якщо упаковка у вас деформується, її на пошті просто не приймуть.
3
Зробіть до посилці опис, обов'язково у двох примірниках. Один покладіть в посилку , другий залишиться у вас з підписом працівника пошти.
4
Заповніть на посилку бланк із зазначенням індексу, адреси, П.І.Б. одержувача. На цьому ж бланку вкажіть власну адресу, паспортні дані (ваші). Оцініть відправлення. Напишіть вартість, у скільки ви оцінюєте вміст посилки, прописом з великої літери і цю ж вартість в дужках повторіть цифрами.
5
На коробці вкажіть адресу, індекс одержувача і відправника. Для цих записів на ній є спеціальні місця, на них вказано, що і як підписати. Чи не заклеюйте посилку , це зробить оператор.
6
Щойно закінчите всю цю підготовчу роботу, віддайте посилку , бланк, опис і ваш паспорт оператору. Він обклеїть коробку (або мішок) спеціальним поштовим скотчем, зважить її і видасть чек. На чеку повинні бути вказані ті ж дані, що і на посилці і бланку, вартість посилки, вартість послуг пошти та номер вашої посилки.
7
Сплатіть послуги пошти, не забудьте взяти назад свій паспорт. От і все. Через деякий час ваші рідні отримають ваші подарунки. А як «їде» або «летить» ваша посилка, ви можете дізнатися через сервіс відстеження посилок в інтернеті, вказавши номер посилки (він позначений на квитанції, або вам назве його оператор).
Правила упаковки та оформлення посилок стандартні для всіх країн. Однак в кожній державі цей стандартний набір рекомендацій може бути збільшений. Існують такі додаткові правила і в Молдавії - вивчіть їх, перш ніж нести посилку в поштове відділення.
Інструкція
1
Купіть підходящу тару для вашої посилки. Її мінімальний розмір - 11х22 см або 11,4х16,2 см. Якщо ви купуєте коробку більшого розміру, переконайтеся в тому, що більша її вимір не перевищує 105 см, а сума периметра найбільшого поперечного перерізу і довжини - 200 см. Ще одна вимога, пропоноване до посилок - вага не більше 20 кг.
2
Перш ніж укладати речі в коробку, переконайтеся в тому, що їх можна пересилати. Існує список предметів, заборонених і умовно допускаються до пересилання. У кожній країні ці списки можуть доповнюватися або скорочуватися. Так, наприклад, в Молдавію не можна пересилати сірники, банкноти і цінні папери. Ювелірні вироби можна відправляти тільки в посилках з оголошеною цінністю. На деякі продукти і предмети накладені обмеження за обсягом: можна відправляти в некомерційному відправленні до 2 кг меду, 2 л вина, до 200 сигарет або сигар, а для ввезення медикаментів потрібно дозвіл від Міністерства охорони здоров'я. Повний список таких предметів для Молдавії ви можете дізнатися в поштовому відділенні або пошукати в інтернеті.
3
Все складові частини посилки упакуйте так, щоб вони не розбилися і не розсипалися під час транспортування. Коробку залиште відкритою: співробітник пошти може перевірити вміст посилки.
4
Заповніть митну декларацію форми CN 23 в 5 примірниках. У ній вам потрібно буде вказати прізвища, імена, по батькові адресанта і адресата, повні адреси відправника і одержувача, найменування, кількість і вагу предметів в посилці, характер відправлення. Якщо відправлення комерційне і його вартість - понад 2000 $, потрібно буде докласти рахунок-фактуру.
5
Адреса одержувача на коробці напишіть латинськими буквами. Назва країни можна написати як Moldova або Republic of Moldova. Індекс Молдавії складається з букв MD на початку, дефіса та чотирьох цифр. Наприклад, індекс Кишинева - MD-2001.
6
Перевіривши правильність оформлення, працівник пошти закриє і заклеїть коробку. Вам залишиться тільки заплатити за пересилку. Розрахувати приблизну вартість можна заздалегідь, скориставшись автотаріфікатором на сайті Пошти Росії.
7
Щоб посилку доставили швидше, можна скористатися послугами кур'єрських і транспортних компаній. Зазвичай тарифи в них вище, але є й переваги. Посилки, вартість яких перевищує 200 $, обкладаються митом. Деякі кур'єрські служби мають статус митного брокера, а значить, вони допоможуть одержувачу розмитнити посилку, коли вона вже прибуде до Молдавії. Зрозуміло, ця послуга теж не безкоштовна.