Як отримати сухий лід. сухий лід ult dpznm.

Сухим льодом називають тверду вуглекислоту. Її головна відмітна особливістю є те, що вона здатна моментально перетворюватися на газ, минаючи рідкий агрегатний стан. Суха вуглекислота застосовується, наприклад, в переносних холодильниках - тих самих, в яких продають морозиво. Отримання сухого льоду в промислових умовах проходить в три етапи.
Вам знадобиться
  • - харчова сода;
  • - лабораторний посуд;
  • - сифон з балончиками;
  • - вогнегасник;
  • - захисні окуляри ;
  • - рукавички;
  • - щільний пакет.
Інструкція
1
Невелика кількість сухого льоду можна отримати за допомогою декількох хімічних дослідів. Отримайте вуглекислий газ. Візьміть кристалічну соду. Можна використовувати звичайну питну. Насипте її в колбу. Влийте туди ж розчин розведеної соляної або оцтової кислоти. Закрийте колбу гумовою пробкою з трубкою. Трубку відведіть в воду. Зберіть в пробірку піднімаються бульбашки. Це і є вуглекислий газ. У промислових умовах для отримання вуглекислого газу, зараз найчастіше застосовується моноетаноламін.
2
Рідка вуглекислота - це розчин вуглекислого газу у воді. Вона багатьом відома як газована вода без сиропу. Це з'єднання вкрай нестійке. При кімнатній температурі рідка вуглекислота інтенсивно розкладається на воду і вуглекислий газ, який виходить у вигляді бульбашок. Поспостерігати її можна, взявши звичайний побутовий сифон і зарядивши в нього газовий балончик. Налив з нього стакан газованої води, ви зможете поспостерігати розкладання вуглекислоти. Для промислового виробництва сухого льоду рідку вуглекислоту перевозять у спеціальних ємностях, де вона знаходиться під великим тиском.
3
Для отримання сухого льоду використовується рідка вуглекислота, що знаходиться під тиском. В умовах шкільної лабораторії отримати такий тиск неможливо, тому візьміть вже готове речовину. Знаходиться воно, наприклад, в вуглекислотному вогнегаснику типу ОУ. Одягніть захисні окуляри і щільні рукавички. Зніміть пломбу і вийміть запобіжну чеку. Візьміть щільний мішок і надіньте його на розтруб вогнегасника. Натисніть важіль і випустіть трохи знаходиться під тиском вуглекислоти. Вона повинна потрапити в мішок.
4
Відпустіть ручку. Зніміть і виверніть мішок. У ньому ви побачите деяку кількість сухого білого речовини, схожої на лід . Це і є сухої лід . Стисла вуглекислота при розширенні поглинає дуже багато тепла. При цьому вона сама різко охолоджується. У промислових умовах виробляють гранульований сухої лід або розфасований у вигляді блоків. Для цього існує спеціальні установки - пеллетайзери і блок-мейкери.
5
При промисловому виробництві сухого льоду частина вуглекислоти знову перетворюється в газ. Решта переходить у твердий стан. Її примусово ущільнюють і охолоджують. Спочатку утворюється досить рихла субстанція, яку називають ще «сухої сніг». Він являє собою свого роду напівфабрикат. Його заганяють в установку і пресують, в результаті чого і виходить сухої лід .
Зверніть увагу
Перед тим, як проводити експеримент з вогнегасником, переконайтеся в тому, що він дійсно вуглекислотний. На ньому ньому повинна стояти відповідне маркування. Вміст інших вогнегасників може виявитися далеко не безопасним.Не намагайтеся добути вуглекислоту з патронів для газобалонного пістолета. Потрібну речовину там є, тільки розкривати такий патрон вкрай небезпечно.
Корисна порада
вуглекислотний вогнегасник найкраще купити. Це можна зробити через Інтернет-магазин. Це дасть вам можливість регулярно отримувати сухий лід - наприклад, для приготування домашнього морозива. У багатьох пожежних частинах такі вогнегасники заправляють.