Як зберігати чайний гриб. Зберегти чайний гриб взимку.

Чайний гриб з'явився в Росії на початку ХХ століття і отримав широке поширення в 80-і роки. У наш час він незаслужено забутий і зустрічається досить рідко, незважаючи на те, що напій, що отримується з його допомогою, володіє цінними лікувально - профілактичними властивостями.
Інструкція
1
Чайний гриб - досить дивна на вигляд культура. Верхня частина його щільна і блискуча, а нижня схожа на скупчення звисаючих ниток. У біологічному плані він являє собою симбіоз дріжджового гриб ка і оцтовокислих бактерій.Чаще всього для утримання чайного гриб а використовують скляні 3-х літрові банки. Ні в якому разі не застосовуйте для цієї мети металевий посуд і ємності з полівінілхлориду або полістиролу.
2
Тримайте банку з чайним гриб ом в притінку подалі від вікна, так як прямі сонячні промені і холод однаково шкідливі для нього. Найкраще помістити ємність з гриб ом в спеціальний ящик. Постарайтеся забезпечити вентиляцію ящика і відсутність сторонніх запахів.
3
Накрийте ємність серветкою або марлею, щоб туди не потрапляли пил і комахи, але ні в якому разі не закривайте банку кришкою. Гриб повинен.
4
Найкраще чайний гриб почуває себе при температурі приблизно 25 градусів. Температура нижче 17 градусів шкідлива для нього.
5
Для приготування чайного розчину використовуйте тільки попередньо прокип'ячену і остигнула воду. Не можна поміщати гриб у воду з погано розчинилися цукром або просто засипати його зверху. Це викликає опіки на його тілі.
6
Чайний гриб необхідно періодично промивати, найкраще в джерельній воді. Влітку це необхідно робити через 1 - 2, а взимку через 3 - 4 тижні.
7
Гриб може захворіти і загинути, якщо чайний розчин занадто довго не змінюється. Якщо на верхньому шарі з'явився бурий наліт, добре промийте гриб , видаліть верхній його шар і помістіть в свіжий чайний розчин.
8
Якщо чайний гриб по якійсь причині залишився без вашого відходу і уваги (наприклад, під час тривалого від'їзду), вода з нього випарувалася, і він висох, не поспішайте його викидати. Гриб оживе, якщо його залити свіжим чайним розчином
9
Що робити, якщо ви вирішили якийсь час не використовувати чайний гриб , але хочете його зберегти? Видаліть частину гриб а. Поставте банку в холодильник. Найчастіше промивайте гриб прохолодною водою. При низьких температурах його діяльність помітно знижується.