Як вибирати продукти харчування.

Вибирати продукти харчування деколи складно через велику кількість на ринку виробників. Важливо купити свіже м'ясо, рибу або овочі. Помилитися легко, але ж така помилка може «дорого» коштувати.
Інструкція
1
Огляньте фрукти, що лежать на прилавку. Наприклад, якщо вам потрібні гранати, візьміть плід, потримайте його. Дозрілий фрукт не повинен бути легким, його щільно обтягує шкірка. У недозрілого граната корочка гладка і м'яка. Банани, авокадо, манго, ківі, грушу, папайю збирають визрілими, але не зрілими. У ананасів, цитрусових, інжиру час збору залежить від ступеня зрілості. Їх смак за час зберігання не змінюється, тому ці фрукти збирають повністю дозрілими.
2
Купуючи заморожені шматки м'яса, постукайте по них. Якщо продукт якісний, стукіт буде дзвінким. Хороше м'ясо має червоний колір з сіруватим відтінком, який створюють дрібні кристалики льоду. Якщо в упаковці ви помітили великі кристали льоду, не беріть товар, оскільки його заморожували повторно.
3
Купуйте не дроблені крупи. Більша кількість вітамінів і клітковини міститься в неочищеному зерні. Огляньте упаковку - краще, якщо тара буде прозорою, і ви легко помітите наявність домішок, сміття і т.д.
4
Подивіться на упаковку продуктів. Не повинно бути відколів, вм'ятин, інших пошкоджень. Якщо вибираєте заморожений продукт, помацайте пакет, коробку, в них не повинні промацуватися шматки льоду, в іншому випадку, ясно, що продукти не раз розморожували. Вакуумна упаковка у якісного продукту щільно його облягає, не містить зайвої рідини.
5
Перевіряйте термін придатності, чим він менший, тим корисніше продукт, оскільки містить менше консервантів. Подивіться на склад, зазвичай він зазначений на звороті упаковки. Тут вказані інгредієнти, які представлені в порядку зменшення їх кількості в продукті.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=YfUdUQWaE6Q
Корисна порада
Купуйте продукти в перевірених магазинах. Якщо не впевнені в якості, запитайте у продавця сертифікат на продукцію, перевірте термін придатності, дату завезення в магазин і уточніть насчет умов її зберігання.
Для того щоб не втрачати дорогоцінний час в довгих походах по магазинах, ринках і супермаркетам, не витрачати на неякісну продукцію кровно зароблені гроші, а найголовніше - не розплачуватися потім своїм здоров'ям, необхідно мати чітке уявлення про те, як вибирати продукти правильно. І для цього потрібно взяти собі на озброєння три правила і по можливості строго їх дотримуватися.

По-перше, необхідно скласти зразкове меню на тиждень. Для цього знадобитися зовсім небагато часу. Після цього ви будете мати приблизне уявлення, скільки продуктів вам знадобитися на найближчі сім днів, і що саме ви повинні будете купити. Купувати продукти спонтанно - справа невдячна. Набагато практичніше, вигідніше і швидше перед походом до супермаркету написати для себе список того, що, на вашу думку, необхідно придбати. Звичайно, сенс буде тільки в тому випадку, якщо ви будете слідувати цьому списку, а не хаотично бігати по супермаркету з візком. Написаний будинку список допоможе вам значно заощадити час і гроші. Другий пункт і найголовніший: якість продуктів. Звичайно, полки сучасних магазинів просто ломляться від різноманіття продуктів самих різних торгових марок, кожна з яких впевнено проголошує свою продукцію найкращої, і наполегливо переконує в цьому покупця. Але аж ніяк не завжди слід сліпо вірити красивим рекламним картинкам і звучним слоганам. Набагато більше про продукт скаже інше - його вид, колір, запах, якість упаковки. До речі, саме упаковці потрібно приділити увагу в першу чергу. У солідних, надійних компаній і підприємств, що випускають якісні продукти, і упаковка така ж - міцна, красива і якісна. Саме на упаковці покупець може прочитати докладну інформацію про товар, ознайомитися зі складом продукту, дізнатися про його терміні зберігання і навіть про протипоказання до застосування. Якщо такої інформації на упаковці немає, або вона написана нерозбірливо, то виникають обгрунтовані сумніви у якості такого товару. Зазвичай, досвідчені господині знають про те, як вибирати продукти харчування правильно, і не піддаються на виверти деяких супермаркетів, які проводять «акції розпродажу» продуктів, у яких вже закінчується або зовсім закінчився термін придатності. Таку продукцію можуть уценивать на 20, 30 і навіть 50%, але не варто забувати про те, що, купивши такий товар, ви можете не тільки «викинути на вітер» свої гроші (так як смакові якості таких продуктів залишають бажати кращого), але і серйозно ризикуєте своїм здоров'ям.