Як вибрати мотопомпу.

Основне призначення мотопомп - викачування і переміщення води та інших рідин у великих обсягах. Вони широко використовуються при проведенні іригаційних, меліоративних робіт, при гасінні пожеж, відкачці води з басейнів і колодязів, заправці паливом багатьох видів транспорту.
Інструкція
1
Вибір помпи визначається насамперед тим, заради чого ви її купуєте. Для відкачування води застосовуються відцентрові помпи, а от для більш в'язких рідин (фекальні маси, відходи тваринництва і т.п.) - мембранні помпи з діафрагмою.
2
Одним з основних показників є продуктивність мотопомпи, вимірювану в літрах за хвилину (л/хв). Якщо вам доводиться мати справу з промисловими обсягами води, то вибирайте модель з продуктивністю до 1.5 тис. М3/год. А для відкачування, наприклад, грунтових вод з підвалу приватного будинку цілком підійде недорога, побутова мотопомпа.
3
Іншим її важливим параметром є висота водяного стовпа, тобто висота розташування мотопомпи щодо рівня поверхні води, яка забирається. Абсолютна більшість момтопомп відносяться до категорії самоусмоктувальних з вбудованим зворотним клапаном, який здатний забезпечити «сухий пуск» при відсутності води у всмоктуючому шлангу. Залежно від моделі максимальна глибина всмоктування може коливатися в межах 7.5 -8.5 метрів.
4
Зверніть особливу увагу на захист помпи від механічних пошкоджень. У ній обов'язково повинні бути фільтри у вигляді сіток, що оберігають помпу від проникнення великих часток.
5
Якщо ви збираєтеся перекачувати нагріті рідини, то майте на увазі, що більшість помп розраховані на температуру нижче 900. З підвищенням температури відбувається розширення матеріалів, особливо в місцях сполучення і клапанах, що призводить до утворення зазорів, падіння тиску і зниження ККД.
6
Слід пам'ятати, що зазначені в техпаспорті характеристики застосовні до води з кімнатною температурою. Що стосується величини напору, то при звичайній відкачці рідин вона не має особливого значення. У цьому випадку можна придбати вітчизняну помпу, що має напір 25-35 метрів. А ось для гасіння пожеж слід вибирати модель з потужним напором і високою надійністю. Саме таким вимогам відповідають деякі японські мотопомпи.