Як відновити джинси.

Іноді на улюблених джинсах в процесі носіння з'являються різні пошкодження. Це можуть бути прорізи, протертості, діри та інші неприємності. Не слід відразу викидати зіпсовану річ. Деякі з таких речей ще можна цілком відновити.
Вам знадобиться
  • - джинси;
  • - клейовий флізелін;
  • - брючна стрічка;
  • - нитки в тон;
  • - ножиці;
  • - швейна машинка
Інструкція
1
Для того щоб заштопати проріз, потертість і т.д. на джинсах, виверніть їх на виворітну сторону. На прасувальної дошки розкладіть їх таким чином, щоб місце пошкодження було поєднано на тканини без деформації. Поєднайте краю прорізів. Тканина навколо протертий розкладіть рівно, без складок і зсуву. Поверх підготовленій поверхні джинсів покладіть клейовий стороною всередину флізелін і пропрасуйте гарячою праскою. При цьому, щоб уникнути зсуву тканини, її можна зафіксувати за допомогою англійських шпильок.
2
Виверніть джинси на лицьову сторону. Прошийте на швейній машинці рядком "зигзаг" зафіксований флізеліном ділянку джинсів в місці пошкодження. Рядок "зигзаг" налаштуйте таким чином, щоб вона захоплювала обидві частини прорізу (або розбіжності тканини по ниткам внаслідок протертості).
3
Прошийте прямий рядком зафіксований флізеліном ділянку джинсів по діагоналі. Потім, не виймаючи голку з тканини, підійміть лапку швейному машинки і розгорніть роботу в зворотну сторону. Відступите від попередньої рядки 1-2 міліметра і прошийте пряму строчку, паралельно предидущей.Разверніте роботу, і, аналогічно, прошийте ще одну строчку.
4
Заповніть прямими машинними строчками весь ділянку ушкодження на джинсах, обмежуючи його розмірами клейового флізеліну, фіксуючого виворітну сторону. Намагайтеся робити строчки паралельно один одному. Подібним способом добре штопати пошкодження на будь-яких ділянках джинсів.
5
Якщо ж з часом зносився нижній край штанів, їх також можна піддати відновленню. Для цього акуратно зріжте відворот (подгибку). В край пришийте на швейній машинці брючну стрічку. Відверніть її на виворітну сторону, залишаючи визирати з лицьового боку 1-2 міліметра лени. Цей виступ запобіжить повторне зношення джинсів. Пропрасуйте гарячою праскою вийшов відворот. Пришийте його на машинці.