Як побудувати гараж з блоку. матеріали для будівництва гаражів.

Якщо порівнювати різні матеріали для будівництва гаража , то перевагу, звичайно, слід віддати будівельним блокам. Швидкість і простота зведення, міцність, теплоїзоляционность, дешевизна - сукупністю таких достоїнств не володіє жоден інший будівельний матеріал. Для більшості автолюбителів, які прийняли рішення про будівництва гаража , питання про будівельний матеріал навіть не виникає. Вони знають, що будуть будувати свій гараж з блоків.
Вам знадобиться
  • - цемент М400;
  • - блоки з пористого бетону;
  • - пісок;
  • - вапно;
  • - руберойд;
  • - обрізна дошка;
  • - брус;
  • - бітумна смола;
  • - набір будівельного інструменту;
  • - бетономішалка.
Інструкція
1
Оберіть вид блоку. Найбільш відповідними для будівлі гаража є блоки з легких бетонів: газо-, піно, шлако-, керамзитобетону. Блоки з двох останніх матеріалів можна цілком виготовити самостійно, це обійдеться дешевше, ніж покупка готових виробів.
2
Підрахуйте потрібне кількість блоків. Для цього обчисліть обсяг стін гаража за вирахуванням дверних і віконних прорізів, розділіть його на коефіцієнт 1,05, що враховує обсяг розчину кладки, і на обсяг одного блоку (0,014 м? Для стандартного блоку 390х190х188 мм). Отримане число буде дорівнює кількості блоків, необхідних для побудови гаража .
3
Придбайте або виготовте блоки. При самостійному виготовленні доцільно використовувати шлакоблочний верстат, в кілька разів підвищує продуктивність праці в порівнянні з відливанням в окремі форми. Його можна взяти на час у знайомих або орендувати у будівельних організацій. Самий найпростіший верстат неважко виготовити й самому.
4
Залийте стрічковий фундамент для гаража , попередньо визначивши його параметри - глибину і товщину. Останній параметр вибирається з урахуванням товщини стін. Найоптимальніший варіант - товщина фундаменту дорівнює товщині стін, але не менше 30 см. Глибина фундаменту вибирається виходячи з глибини промерзання грунту, рівня залягання грунтових вод, типу ґрунтів. Для його розрахунку скористайтеся однією з існуючих методик, розміщених на будівельних сайтах.
5
Промажьте поверхню фундаменту бітумною смолою і покладіть на неї гідроізоляцію з 2-3-х шарів руберойду, промазаних смолою. Кромка гідроізоляції повинна на 20-40 мм виступати над вертикальною поверхнею фундаменту.
6
Приготуйте розчин кладки. На 1 м? кладки з блоків потрібно приблизно 0,05 м? розчину. Щоб стіни володіли меншою теплопровідністю, бажано використовувати вапняно-цементний розчин з пропорцією компонентів 1: 0,2: 3 (цемент М400: вапно: пісок). Можна використовувати і піщано-цементний розчин з пропорцією 1: 3 або 1: 4, але він має високу теплопровідність і буде утворювати в стіні містки холоду по швах. До того ж піщано-цементний розчин має невисоку пластичністю і не може довго зберігати свої кладочні властивості.
7
Закріпіть в кутах фундаменту і дверному отворі вертикальні рейки-порядовки, необхідні для контролювання вертикальності стін і кутів і горизонтальності рядів.
8
Виконайте кладку стін. Найчастіше стіни гаража викладають в один блок, покладений ложком (товщина стіни виходить 190 мм для стандартного блоку 390х190х188 мм). Але при бажанні можна робити стіни будь-якої товщини. Кладку кожного ряду починайте з кутів. Перед укладанням змочуйте блок водою. Горизонтальність ряду контролюйте шнуром, натягнутим між рейками-порядовками. Товщина шва повинна складати 1-1,5 см. Забезпечте перев'язку (перекриття) швів. Якщо надалі передбачається штукатурити стіни, залишайте шви зовні незаповненими на глибину близько 10 мм.
9
По досягненню верху дверного отвору укладіть на нього два куточка 100х100 полками назовні і всередину гаража . Зваріть куточки між собою перемичками.
10
Що стосується вікон, то з точки зору безпеки їх краще взагалі не робити. Якщо ви все ж вирішили робити, влаштовуйте вікна невеликих розмірів у верхній частині стіни. Можна використовувати для цього склопакети, встановивши їх у віконну нішу. При непереборної тязі до простору і світла можна зробити вікна і великих розмірів, замурувавши в них решітку з арматури товщиною 15-20 мм. Не зайвим в цьому випадку буде і дверцята (ставень), що закривається зсередини гаража .
Зверніть увагу
Як побудувати гараж на ділянці - 8 простих етапів. Зробити заміську життя комфортнішим, підкреслити солідність свого будинку, захистити власний автомобіль від холоднечі, спеки та замаху нечистих на руку автовикрадачів дозволить будівництво гаража на ділянці.
Корисна порада
В даній статті я розповім Вам, як на особистому прикладі побудувати гараж своїми руками. У будівництві гаража мій досвід буде доповнений фотографіями, пропоную доповнювати його своїм досвідом з будівництва гаража в коментарях. Ми пройдемо етап від фундаменту під гараж, зведення стін гаража та до покрівлі.
Щоб не залишати машину під відкритим небом, краще побудувати хоча б простенький гараж, в якому вона буде стояти в сухості й схоронності. Спорудити міцний і надійний гараж можна своїми силами, не вдаючись до послуг будівельних бригад. Найбільш проста конструкція не передбачає наявність оглядової ями, так що основний упор робиться на міцну основу і надійно захищені стіни з дахом, які вбережуть внутрішній простір від вологи та бруду.
Інструкція
1
Розрівняйте і очистіть від дерну площадку, на метр перевищує з усіх боків розміри майбутнього гаража. На сровненной майданчику позначте за допомогою металевих прутів кути за розміром гаража, враховуючи ширину стінок. Між прутами натягніть мотузку. Орієнтуючись за відмітками, виберіть шар грунту на 20 см в глибину. Врахуйте, що глибина залягання підкладки для фундаменту повинна знаходитися нижче рівня промерзання, встановленого для вашого регіону. Встановіть по всій площі бетонні блоки по кутах і на кожні 90-120 см на піщаній подушці.
2
Засипте 10-15 см піску і утрамбуйте. При утрамбування поливайте пісок помірною кількістю води так, щоб не утворювалося патьоків і калюж. Поверх піску насипте 15-20 см гравію або щебеню з фракцією розміром від 5 мм до 25 мм. Утрамбуйте шар. Поверх шару щебеню укладіть сітку з арматури. Для більшої міцності арматуру зв'яжіть за допомогою дроту-катанки діаметром 6 мм або використовуйте зварювання. Для шару бетону понад 10 см змонтуйте каркас армуючого шару у вигляді двох сіток, розділених між собою на 5-10 см перемичками. По периметру закріпіть вертикальні штирі з арматури для зв'язки фундаменту з майбутніми стінками.
3
По периметру майбутнього гаража сформуйте опалубку з дерев'яних дощок для заливки підстави. Приготуйте розчин бетону або замовте необхідну кількість. За допомогою рівня і маячкових рейок встановіть рівень майбутньої підлоги і по ним заливайте бетон по межі опалубки. Коли бетон залитий і схопився, затірками зрівняли поверхню. Змочіть бетон водою і посипте чистим цементом для залізнення. Дочекайтеся, поки підставу повністю висохне, перш ніж приступати до подальших дій.
4
Почніть зведення стін, починаючи від далекого краю гаража з єдиною схемою перев'язки блоків або цегли, крім ділянки під дверний проріз. По краях отвору сформуйте опорні колони з поздовжньою перев'язкою і додатковим армуванням кладки через кожні 3-4 ряди. В останні 3-4 ряди вшиваються вертикальні штирі арматури на кожні 65 см по довжині бічних стінок для закріплення до них надалі дерев'яних крокв. Першою завершуйте зведення задньої найнижчою стінки. Потім зведіть передню стінку потрібної висоти і при необхідності доповніть ряди бічних стінок, дотримуючись рівень майбутнього перекриття. По всьому периметру укладіть армуючої сітки та гідроізоляційний матеріал, наприклад руберойд.
5
Закріпіть на штирях крокви з бруса 100х40 (100х50) між бічними стінками. Обшийте всю поверхню перекриття обрізний дошкою 100х40, покладеної перпендикулярно кроквах. Прибийте по торця даху дошку, що закриває крокви. Укладете поверх обшивки гідроізоляційну мембрану з товстої плівки або руберойду, опускаючи з усіх боків на 10-15 см. Покладіть шифер або профнастил. На завершення робіт встановіть ворота в проріз.