Як дізнатися ступінь ожиріння.

Ожиріння - це перевищення ідеальної маси тіла. Проте варто зауважити, що ідеальна маса, це не та яку ви собі придумали, вона розраховується за спеціальною формулою. Так, як же розрахувати ідеальну маси тіла і ступінь ожиріння?
Інструкція
1
Ожиріння - це дуже серйозне захворювання і, безсумнівно, вимагає медичного втручання. При ожирінні страждають всі внутрішні органи, зайва вага це колосальне навантаження на організм. Для того щоб дізнатися ступінь ожиріння, необхідно для початку обчислити нормальну для вас масу тіла. Для цього необхідно зважитися і виміряти свій ріст. Далі можна скористатися наступною формулою: 50 + 0,75 (зростання-150) + (вік-20): 4, де, з вашого зростання треба відняти 150 см і помножити результат на 0,75. З вашого віку треба відняти 20 і розділити на 4, далі все скласти. За цією формулою ви отримаєте ідеальну вагу вашого тіла, з урахуванням росту, ваги, віку.
2
Після того як ви дізналися свою нормальну масу, можна розраховувати відсоток надлишкової ваги. Для цього скористайтеся наступне формулою: С = ((М-N)/N) * 100, де М - фактична маса тіла в кг, N - нормальна маса тіла в кг. Якщо результат менше 10% то у вас надмірна вага, але це ще не ожиріння. Щоб позбутися від цих кількох зайвих кілограмів, необхідно відмовитися від перекусів і вести більш здоровий спосіб життя. Якщо ж відсоток надлишкової ваги більше 10% то вам слід серйозно задуматися.
3
Отже, в Росії виділяють 4 ступеня ожиріння. Якщо ваша маса тіла перевищує нормальну на 10-29% то це перша ступінь ожиріння, 30-49% - друга, 50-99% - третя, і четверта ступінь , коли маса тіла перевищує ідеальну більш ніж на 100%. Зазвичай перші два ступені лікуються за допомогою комплексу спеціальних вправ, підтримуючої терапії, різних дієт. Останні дві вилікувати досить важко, необхідно обов'язкове спостереження лікаря. До того ж люди, які страждають ожирінням, так само мають серйозні захворювання серцево судинної та дихальної системи, тому необхідно приділити цьому особливу увагу.
Деякі вважають, що один зайвий кілограм - не привід для розладу, інші впевнені, що кожні півкіло - сигнал до негайного початку дієти. Як же визначити, чи є причини для занепокоєння?
Інструкція
1
Найпростішим способом визначити наявність зайвої ваги є формула «зростання» (в см) мінус 100. Якщо кількість кілограмів не перевищує отриману цифру - зайва вага відсутня. Однак для більш точного розрахунку потрібно застосовувати наступну поправку: для людей ростом 155-165 см формула така ж, як зазначено вище; для тих, чий зріст від 165 до 175 см потрібно вичитати 105; для тих же, хто вище 175 см віднімається 110.
2
Визначення наявності зайвої ваги за допомогою наведеного вище способу дуже приблизно. Більш точним і науково обгрунтованим показником є індекс маси тіла. Розрахувати його легко - потрібно масу тіла до кілограмах розділити на зростання в метрах, зведений у квадрат: ІМТ = вага/(зростання) ^ 2.Теперь, звіряючись з нижченаведеними показниками, потрібно з'ясувати, чи є зайва вага. Якщо ІМТ менше 15, спостерігається сильний недолік ваги; ІМТ в межах 15-19 говорить про те, що маса тіла недостатня; ІМТ від 19 до 25 - вага в нормі; ІМТ 25-30 - маса тіла перевищує норму, ІМТ 30-35 - ожиріння першого ступеня; ІМТ 35-40 - ожиріння другого ступеня; ІМТ - 40-50 - ожиріння третього ступеня; ІМТ більше 50 - сверхожіреніе.
3
Існує також ще один показник зайвої ваги - так званий абдомінальний індекс. Для його визначення необхідно просто виміряти обсяги талії і стегон, а потім знайти відношення цих обсягів: АІ = ВІД в см/ОБ в см). Абдомінальний індекс характеризує ризик розвитку захворювань, пов'язаних з ожирінням, але тут треба враховувати статеві відмінності. Так у жінок нормальним вважається АІ менше 0,8, підвищеним - в межах 0,8-0,85 і високим - понад 85. У чоловіків показники такі: норма АІ - менше 0,95, підвищений АІ - 0,95-1, 0 і високий - більше 1,0.С допомогою цих двох індексів можна визначити, чи є у вас зайва вага і якщо є, то наскільки він перевищує нормальні значення. Іноді зустрічаються люди, індекс маси тіла яких не перевищує норми, а ось абдомінальний індекс перевершує її. У таких людей ризик захворіти, наприклад, діабет майже такий же, як і у людей з високим індексом маси тіла.