Як поставити тахометр.

Тахометр - це прилад номер один для професійного водія і всякого прагне ним стати. Саме він допомагає визначити найбільш оптимальний режим роботи двигуна, що включає в себе показники потужності, економічності та ресурсу. Якщо ваш автомобіль не оснащений таким приладом, зробіть це.
Вам знадобиться
  • - тахометр з комплектом підключення;
  • - проводка, запобіжник;
  • - викрутка, ізоляційна стрічка.
Інструкція
1
Придбайте прилад. Уважно огляньте зворотну сторону корпусу. Знайдіть перемикач кількості циліндрів і встановіть його у відповідності зі своїм двигуном. Виберіть місце на панелі приладів, де найкраще встановити тахометр. Для цього усядьтесь на місце водія і підберіть установче місце таким чином, щоб новий прилад був добре видно, не загороджувати рульовим колесом і не заважав керуванню автомобілем.
2
Розмітьте і просвердлите отвори для установки кронштейна тахометра. Закріпіть кронштейн приладу штатними гвинтами кріплення. Також просвердлите додатковий отвір для протягування проводів.
3
Підключіть до тахометра чотири дроти. Перший провід - заземлення (чорний). Його можна підключити до негативної клеми акумулятора, але простіше буде закріпити за найближчий гвинт, встановлений на кузові автомобіля. Вибираючи другий варіант, зачистите місце під'єднання для забезпечення кращого контакту.
4
Червоний провід підключіть або до позитивної клеми акумулятора, або до контакту замка запалювання, на якому з'являється позитивне напруга при включенні запалення. Вибираючи перший варіант, оснастите тахометр тумблером виключення з сигнальною лампочкою. Це необхідно, щоб на тривалій стоянці пристрій не розрядив акумулятор.
5
Незалежно від обраного варіанту підключення червоного проводу, необхідно урізати запобіжник, якщо він не передбачений конструкцією тахометра. Зазвичай китайські виробники таких приладів економлять на запобіжниках.
6
Третій провід - сигнальний. Найчастіше має зелений колір. Якщо тахометр має безконтактну конструкцію, оберніть його 4-5 витками навколо високовольтного дроту, що йде до наконечника свічки запалювання від модуля запалювання мотора на відстані не менше 50 мм від наконечника свічки. Потім зафіксуйте витки стандартним пластмасовим хомутом або ізоляційною стрічкою так, щоб повністю виключити їх зміщення при будь-яких обставин.
7
На тахометрі контактної конструкції сигнальний провід підключається до котушки запалювання або комутатора. При цьому простягніть його так, щоб виключити його перетирання або перегрів. На інжекторних двигунах сигнальний провід підключіть до підкапотному діагностичного роз'єму або безпосередньо до комп'ютера через блок ESU. Перед підключенням від'єднайте позитивний дріт від клеми АКБ.
8
Що залишився провід використовується для підсвічування приладу, тому є не на всіх моделях тахометра. Підключіть його до прикурювача.
Зверніть увагу
У різних моделях тахометрів кольору проводів можуть відрізнятися. Уточнюйте інформацію в інструкції до приладу.
Корисна порада
Для отримання коректних показань приладу прокладете кабель приладу під капотом мотора таким чином, щоб він був максимально віддалений від інших проводів і високовольтних котушок запалювання.
Крутний момент, потужність, споживання палива двигуном у великій мірі залежать від частоти обертів коленвала двигуна. Тахометр - прилад, що дозволяє водієві автомобіля відстежувати в реальному часі поточні параметри оборотів коленвала. Цей прилад встановлений не на всіх моделях автомобілів. Залежно від моделі тахометр може бути підключений до електросхемі автомобіля декількома способами.
Вам знадобиться
  • тахометр електромеханічний або електронний, часовий механічний тахометр
Інструкція
1
Більшість таких приладів визначають обороти двигуна по кількості імпульсів в системі запалювання. При підключенні до різних систем запалювання (контактної, контактно-електронної, безконтактної електронної) застосовується різні способи реєстрації цих імпульсів.
2
Для установки електромеханічного тахометра в автомобіль з контактною системою запалення підключіть мінусовий висновок до «маси» автомобіля. Плюсової провід живлення підключіть до тієї клеми в замку запалювання, на яку подається напруга при включенні системи запалювання. Сигнальний провід підключіть до тієї клеми котушки запалювання, до якої підключений переривник трамблера. На цій клеми, при обертанні коленвала двигуна, формуються імпульси певної форми. Ці імпульси реєструються тахометром і по них він визначає поточні обороти двигуна.
3
Для підключення електронного тахометра підключіть його висновки харчування так само, як описано вище. Сигнальний провід такого тахометра підключіть до спеціальної металевої майданчику, закріпленої на високовольтному проводі. Залежно від пристрою тахометра цей майданчик кріпиться на центральному високовольтному проводі або на те, який йде від роздавальника трамблера до 1 циліндру двигуна. Ретельно заізоліруйте цей майданчик, прослідкуйте, щоб вона не стосувалася «маси» автомобіля. Точне місце кріплення сигнального проводу визначте, прочитавши інструкцію до встановлюваного приладу.
4
Після установки і підключення тахометра перевірте точність його свідчень. Заведіть двигун автомобіля. Встановіть його обороти в межах 2500 об/хв. Через спеціальний подовжувач торкніться осі храпового механізму на коленвале двигуна датчиком годинного механічного тахометра. Вважайте його свідчення. Вони не повинні відрізняться від показань встановленого тахометра більш ніж на 5%. Перевірте таким чином правильність показань встановленого тахометра на різних оборотах двигуна.