Як виправити кривошею.

Кривошея - це хвороба, зовнішніми ознаками якої є нахил голови в один бік. Зустрічається як у дітей, так і у дорослих. Вона може виникнути з дуже багатьох причин: через порушення під час внутрішньоутробного розвитку, отриманої родової травми, захворювань нервової системи, перенесеної травми шийного відділу хребта і т.д. Хоча це захворювання не представляє небезпеки для життя і здоров'я людини, але заподіює йому сильний моральний дискомфорт, тому її слід лікувати. Так як же, наприклад, лікувати кривошею у немовлят?
Інструкція
1
Насамперед, її слід діагностувати! У більшості випадків, на неправильне положення голови немовляти звертають увагу ще в пологовому будинку. Потім необхідно встановити причину кривошиї. Оскільки саме від цього залежить методика лікування. Для правильного визначення причини захворювання, необхідна консультація лікарів різного профілю: педіатра, невропатолога, ортопеда.
2
У більшості випадків, кривошия викликається підвищеним тонусом грудино-ключично-соскоподібного м'яза, що призводить до її скорочення і, відповідно, нахилу голови дитини в ту сторону. Лікування повинно виключати в себе три основні підходи: «правильне положення» (тобто дитини необхідно укладати і носити на руках так, щоб скорочена м'яз поступово «розтягувалася»), лікувальна гімнастика і масаж.
3
«Правильне положення» означає, що слід всіляко обмежувати можливість повороту голови дитини в «здорову» сторону. Досягніть того, щоб малюк якомога частіше повертав голову в «хвору» сторону, поступово розтягуючи тим самим скорочену м'яз.
4
Коли дитина лежить в ліжечку, надійно фіксуйте «здорову» сторону голови (наприклад, за допомогою м'яких, але важких валиків з різними наповнювачами). Підходьте до нього і окликайте, тільки з «хворий» боку, тим самим стимулюючи повороти туди ж.
5
Коли дитина перебуває у вас на руках, тримайте його, притискаючи «здорової» стороною голови до плеча або згину руки. Завдання та ж: домогтися, щоб дитина поворотами голови розтягував пошкоджену м'яз.
6
Лікувальну гімнастику при кривошиї можна проводити самостійно, або вдавшись до допомоги кваліфікованих медпрацівників. У першому випадку, отримаєте необхідні консультації! Лікувальна гімнастика полягає в поворотах і нахилах голови дитини, за одночасної фіксації його корпуса (особливо плечей). Тому її виконують обоє батьків: один фіксує тіло дитини, інший обережно повертає і нахиляє його голову.
7
Масаж же в будь-якому випадку краще доручіть професіоналу. Як мінімум, тому, що результат напевно виявиться більш ефективним.
Кривошея є досить складним захворюванням, яке вражає м'які тканини, скелет і нерви. Виявляється воно в повороті голови з одночасним її нахилом в іншу сторону. Кривошея - один з поширених вроджених дефектів, що поступається тільки клишоногості і вивиху стегна.
Інструкція
1
Лікування кривошиї у вашого малюка може проводити ортопед або невропатолог. Якщо причина захворювання криється в вкороченні м'язів, то проводять їх пластику. Потім призначають лікувальну гімнастику і масаж. Якщо це компенсаторна кривошия, тобто викликана зниженням слух або зору, в першу чергу лікують основоположну причину, тоді кривошия, як наслідок, піде сама, але тільки якщо хвороба не зайшла занадто далеко. В іншому випадку хворій дитині показана операція.
2
Лікування кривошиї починайте відразу ж після того, як малюку буде поставлений остаточний діагноз. Запускати хворобу не можна, оскільки процес швидко переходить на хребет, що не тільки негативно позначається на зовнішності дитини, але і перешкоджає нормальній роботі внутрішніх органів. Як правило, при лікуванні кривошиї призначають курс фізіопроцедур - 20 сеансів електрофорезу з Ронідаза або лидазой. Потім проводять ще два курси з перервами в 1,5 місяця.
3
Разом з фізіотерапевтичними процедурами проводиться коригуюча гімнастика. Її суть полягає в тому, щоб дитина міняв положення голови якомога частіше. Для цього змінюють його положення в ліжечку, кладуть іграшки по черзі з кожної зі сторін, часто викладають на живіт. При цьому головне активізувати рух шийних м'язів, щоб кривошия їх не фіксувала. Крім того, проводиться масаж ураженої частини шиї та обличчя. Але ні в якому разі не можна допускати розтягування, щоб уникнути виникнення рубцевого процесу.
4
У сучасних умовах застосовуються нові методи лікування кривошиї. Одним з них є кинезиология. Вона передбачає більш щадні процедури, на відміну, наприклад, від мануальної терапії і отримала дуже широке поширення. Крім того, для лікування кривошиї у дітей застосовують гірудо- і рефлексотерапію.