Як зробити фігурки з шоколаду. покрокове приготування страви, справжній рецепт, фото.

Щоб додати страві закінчений і в той же час неповторний вигляд, його обов'язково потрібно прикрасити. Фігурки з шоколаду - відмінна знахідка для любителів смачних красивих десертів. До того ж зробити їх зовсім не складно.
Вам знадобиться
  • формочки для шоколаду;
  • плитки шоколаду;
  • харчовий барвник;
  • пергамент;
  • олівець;
  • металеві формочки для печива.
Інструкція
1
Шоколадну плитку дрібно поламайте і розтопіть на водяній бані. Тепер перелийте розтоплений шоколад в будь-яку ємність і охолодіть його в морозильній камері. Охолоджувати шоколад необхідно досить тривалий час, поки маса не почне тверднути. Після цього нагрійте шоколад ще раз до робочої температури при інтенсивному помішуванні. Робоча температура для молочного шоколаду складає 30-32 градуси, а для білого - 28-30 градусів. Дані дії необхідні для того, щоб майбутній виріб придбало приємний блиск, твердість і крихкість. Шоколад, підготовлений таким чином, матиме однорідну структуру, приємний аромат і тривалий термін придатності.
2
Зробіть фігурки за допомогою спеціальних форм для шоколаду. Їх можна купити в магазинах посуду, кондитерських супермаркетах, в різних інтернет-магазинах, що пропонують товари для кондитерів. Ретельно протріть форму рушником, звертаючи увагу на всі вигини і дрібні виїмки.
3
Акуратно заповніть форму шоколадом, не доливаючи до самого верху. Потихеньку постукайте формою по столу, щоб вийшов все повітря, а шоколад рівномірно розподілився по всьому виїмкам. Щоб переконатися, що повітряних бульбашок усередині фігурки не залишилося, підніміть форму, і подивіться на дно вироби.
4
Помістіть наповнені форми в холодильник. Час застигання залежить від розміру фігурки. В середньому необхідно 10-30 хвилин. Щоб бути впевненим, що шоколад повністю застиг, подивіться на дно формочки. Колір повинен бути рівномірним. Не повинно переглядатися сріблястих смужок і тіней на фігурці.
5
Постеліть на стіл чистий рушник. Форму переверніть і тихенько стукніть їй по столу. Фігурки випадуть на рушник.
6
Використовуйте шоколад різних кольорів, щоб отримати більш цікаві та незвичайні фігурки. Можна комбінувати в одній формочке кілька видів шоколаду, надаючи кожному виробу свій неповторний вигляд і смак.
7
Зробіть шоколадні фігурки за допомогою трафарету, якщо у вас немає спеціальних форм. Для цього нанесіть на пергаментний папір різні візерунки (можна перекласти роздруковані картинки).
8
Підготуйте шоколад так само, як і в 1 кроці. Наповніть їм пергаментний корнетик або невеликий целофановий пакетик. Зріжте у пакета носик. Нанесіть шоколад на папір і дайте повністю застигнути в холодильнику. Зніміть застиглі фігурки холодним гострим ножем. Робити це треба швидко і дуже акуратно.
9
Нанесіть на лист пергаменту тонкий шар шоколаду залиште застигати. З отриманого пласта можна вирізати шоколадні фігурки різними металевими формочками. Для цього необхідно формочкой сильно натиснути на шоколадний пласт, підчепити фігуру ножем і обережно зняти з пергаменту.
Зверніть увагу
Намагайтеся не чіпати шоколад пальцями, щоб на поверхні не залишилося відбитків. Зберігайте шоколадні фігурки в холодильнику, переклавши їх пергаментним папером.
Корисна порада
Якщо фігурки не відстали від форми, коли ви їх виймали, значить, шоколад не достатньо застиг. Все можна виправити, розтопивши шоколад заново і заливши його у форму. Наступного разу потримайте формочки в холодильнику довше. Щоб отримати різнокольоровий шоколад, скористайтеся харчовими барвниками. Додаючи невелику кількість барвника в білий шоколад, можна отримати найрізноманітніші кольори і відтінки. Фігурки можна використовувати не тільки в якості прикраси, але і як самостійний десерт, який особливо сподобається дітям.