Як скласти номенклатуру.

Номенклатура справ являє собою нумерований перелік назв справ, що заводяться в організації. Згідно з цим документом ведеться вся робота з документаційного забезпечення підприємства. У ньому відбиваються терміни зберігання конкретних документів і те, який відділ за яку документацію несе відповідальність.
Вам знадобиться
  • - знання діловодства;
  • - типовий перелік документів зі строками зберігання.
Інструкція
1
Оформіть прийняте рішення про розробку номенклатури, це необхідно зробити за допомогою наказу по організації. У ньому вкажіть, хто повинен зробити номенклатуру , під чиїм керівництвом і в які терміни. Далі уточніть сферу дії номенклатури. Для створення індивідуальної номенклатури можна використовувати приблизну, вона може бути складена для груп організацій, що входять з одну систему. Враховуйте структуру вашої організації при складанні даного документа.
2
Виберіть класифікаційну схему, на основі якої буде будуватися номенклатура. Це залежить від структури підприємства. Якщо вона досить стабільна, тоді вибирайте структурну схему номенклатури. Якщо ж вона часто змінюється, то виберіть функціонально-виробничу схему. У першому випадку розділи номенклатури будуть відповідати назвам структурних підрозділів фірми. Послідовність їх розташування повинна бути аналогічна штатним розкладом. У другому випадку використовуйте як розділів функції якого напрямку діяльності організації при складанні номенклатури справ фірми.
3
Сформулюйте заголовки справ. Заголовок повинен бути чітким, стислим, розкривати основний склад і зміст документів справи. Також включайте в нього уточняющее зміст справи, інформацію про справжність і копийности документів. Не використовуйте в заголовках ввідні слова, складні обороти, а також неконкретні формулювання.
4
При складанні переліку заголовків використовуйте наступні ознаки: номінальний (вид документа), авторський, кореспондентський, хронологічний (час створення), предметно-питальний, географічний.
5
Визначте терміни зберігання справ, для цього використовуйте типовий перелік управлінських документів. Виконайте оформлення номенклатури, сам текст повинен виглядати як таблиця, на титульному аркуші проставте гриф затвердження.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=j1vKI0K92fM