Як обнулити перемичкою.

Обнулення налаштувань БІОСа і пароля на вхід в нього неможливо здійснити, не відкриваючи кришку комп'ютера, оскільки це робиться за допомогою перемикання спеціального джампера на материнській платі, а також з використанням вилучення спеціальної батарейки.
Вам знадобиться
  • - викрутка.
Інструкція
1
Завершіть роботу комп'ютера. Від'єднайте його від джерела живлення, оскільки вам доведеться безпосередньо стикатися з материнською платою і проводами харчування, відкрутіть болти, що утримують ліву стінку корпусу системного блоку. Для зручності можете перевернути комп'ютер набік, попередньо від'єднавши перешкоджають цьому дроти.
2
Знайдіть на материнській платі батарейку діаметром приблизно 2-2,5 см, утримувану металевим затискачем. Це спеціальна батарейка, яка дає харчування Біосен для запам'ятовування всіх налаштувань, періодично міняйте її.
3
Акуратно подденьте батарейку викруткою, щоб дістати її з металевого утримувача на материнській платі. Вийміть її хвилин на 10-15, щоб налаштування БІОС встигли скинутися. При цьому краще почекайте як можна довше, щоб уникнути повторення операції, оскільки час очікування скидання для моделей материнських плат може бути абсолютно різним, в якихось обнулення відбувається майже відразу, а в деяких і через 10 хвилин, і через півгодини.
4
Обнулите параметри БІОС за допомогою спеціальної перемички, розташованої на материнській платі комп'ютера поблизу батарейки, зазвичай вона підписана Clear, CLR_CMOS і так далі. Скористайтеся їй для того, щоб збити параметри, проте врахуйте, що деякі моделі материнських плат просто не передбачають її наявності.
5
Після того, як ви скинете налаштування БІОС одним з вище описаних способом, запустіть роботу комп'ютера і натисніть кнопку для входу в меню установки, яка зазвичай прописується на стартовому екрані. У більшості випадків це клавіші Delete. Перевірте, чи стався скид встановленого пароля і чи змінилися налаштування БІОС на заводські. Після цього ви можете змінювати конфігурацію на власний розсуд.
Зверніть увагу
Чи не зламайте спеціальну перемичку на платі.
Корисна порада
Періодично міняйте батарейку на Біосе.