Як виправити вісімку на колесі.

Вісімки - найбільш поширений дефект велосипедних коліс, саме з ним стикається більшість велосипедистів. Усунення цього дефекту вимагає часу, проте, якщо ви знаєте, що саме потрібно робити, то позбавитеся від вісімки без особливих труднощів.
Інструкція
1
Причиною появи вісімки, як правило, вважається сильний удар, однак насправді удар - лише завершальна стадія, а виникає цей дефект через розпущених спиць. Тому, щоб не допустити виникнення вісімки, регулярно підтягуйте спиці спеціальним ключем. Однак, якщо вісімка все ж виникла, її виправте за допомогою того ж ключа для підтяжки спиць.
2
Візьміть крейду або яскравий маркер, тримайте його біля обода колеса (на відстані близько 1 мм). Якщо ви не впевнені, що зможете тримати крейду або маркер досить сильно - закріпіть його чимось. Потім Крутаніте колесо. Там, де виник дефект, буде прокреслена смуга. Повторіть те ж саме з іншого боку обода і тоді ви побачите, де саме на колесі виник дефект. Такий спосіб дозволяє виявити навіть зовні майже непомітну, неявну вісімку.
3
Спиці у велосипедному колесі чергуються: одна справа, інша зліва і т.д. Знайдіть намальовану лінію і розташовану з іншого боку обода спицю, яка знаходиться найближче до центру цієї лінії. Цю спицю потрібно підтягнути, при цьому послабивши дві сусідні спиці. Зверніть увагу: натягувати спицю потрібно в два рази сильніше, ніж послабляти. Будьте обережні, не закручуйте спиці занадто сильно! Для початку слід підтягнути одну спицю на 1/2 обороту, а дві сусідніх послабити на 1/4 обороту. Якщо вісімка опинилася між двома сусідніми спицями - одну спицю підтягніть, а іншу послабте на ту ж кількість оборотів (наприклад, на 1/3). Якщо ж вісімка надто велика і захоплює відразу кілька спиць, підтягуйте і ослабляйте їх по черзі, притому центральну сильніше, а крайні - слабше.
4
Підтягнувши потрібні спиці, знову призначте крейду або маркер до обода і покрутіть колесо. Якщо вісімка стала менше - підкрутіть спиці ще трохи, а якщо стала більше - поверніть все як було і знову, але ще більш ретельно і акуратно, підтягніть спиці.
Катання на велосипеді - відмінний спосіб провести вільний час з користю і задоволенням. При цьому велосипед є таким же транспортним засобом, як і автомобіль, і точно так же час від часу потребує ремонту і заміни деяких деталей, що вийшли з ладу. Однією з найбільш часто зустрічаються поломок велосипедів можна назвати вісімку - геометричну деформацію колеса, причиною якої можуть стати занадто сильні навантаження на колесо під час руху.
Інструкція
1
Рано чи пізно будь велосипедист стикається з деформаціями коліс - навіть якщо він їздить трохи і акуратно, навантаження на колесо приводить до того, що одного разу його геометрична форма порушується. Пару раз в рік на початку кожного велосезона перевіряйте колеса на відповідність правильній формі, і при необхідності виправляйте її.
2
Обод, на якому немає геометричних дефектів, повинен бути ідеально круглим, а також ідеально плоским. Подивіться на обід збоку - якщо якась його частина не збігається з площиною обертання і відхиляється від неї, це означає, що на колесі з'явилася вісімка, і її необхідно усунути.
3
Виправити колесо зможе кожен велосипедист, у якого достатньо терпіння і посидючості для кропіткої роботи. Підготуйте шпицевий ключ і шматочок крейди. За допомогою крейди ви будете відзначати на колесі дефектні ділянки.
4
Колесо можна зняти з велосипеда і встановити його на спеціальний верстат, якщо він є, але якщо пошкодження форми колеса незначні, колесо можна правити, не знімаючи його з вилки. Переверніть велосипед колесами догори, щоб контролювати його положення щодо вилки і гальмівних колодок.
5
Визначте, в якому місці розташовується дефект - розкрутіть колесо і наблизьте крейда до обода, не торкаючись його. Колесо, провертаючись, зачепить крейда в місці дефекту, і ви визначите, в якому місці колесо деформувалося, і в яку сторону воно відхилено. За допомогою спицевого ключа починайте регулювати колесо - підтягуйте спиці з одного боку обода, а з іншого боку послабте їх, щоб уникнути появи яйцеподібній деформації колеса.
6
Якщо вісімка невелика, і дефект має місце бути між сусідніми спицями, підтягніть трохи першу спицю, а другу послабте на таку ж кількість оборотів. Якщо ж дефект розташований навпроти спиці, підтягніть її на 1/4 обороту, а сусідні з нею спиці послабте на 1/8 обороту.
7
У разі коли вісімка стосується декількох сусідніх спиць, підтягніть спиці, які знаходяться ближче до центральної частини деформації, а крайні спиці трохи ослабте. Розкрутіть колесо і перевірте за допомогою крейди, виправилася воно. Якщо колесо не виправилася, продовжуйте регулювати і підкручувати спиці.