Як поміняти масло в механічній коробці. заміна масла в коробці передач мопеда і мотоцикла.

Рішення про необхідність заміни масла в механічній коробці перемикання передач (КПП) приходить по-різному. Приміром, ваше вухо вловило при роботі КПП сторонні звуки. Або ви стурбовані тим, що пробіг вашого авто більше 90 тис. Км, а масло ще ні разу не змінювалося. Добре б поміняти масло і при покупці б/у автомобіля. Адже вам невідомо, що міг налити колишній власник автомобіля в трансмісію. Щоб подібні думки «рвали серце», поміняйте масло - і вам буде спокійніше, і автомобілю - користь.
Вам знадобиться
  • - ємність для зливу відпрацьованого масла;
  • - масляний нагнітач
Інструкція
1
Виберіть, яке масло будете заливати. Краще всього, якщо це масло, яке заливали в коробку перемикання передач на заводі-виробнику. Потрібний обсяг визначте за величиною заправних ємностей. Підготуйте ємність для зливу відпрацьованого масла і масляний нагнітач.
2
Тепер вирішите, будете промивати КПП чи ні. Однозначної відповіді на це питання немає, але вважається, що промивка КПП при заміні масла все-таки бажана. В процесі експлуатації масло може окислюватися. Синхронізатори працюють з використанням сил тертя, що веде, хоча і до незначного, нагріванню, який впливає на зміну структури масла. Все це говорить про те, що використане масло потрібно видалити повністю. Зливати масло рекомендується із прогрітій КПП. Відразу після поїздки поставте автомобіль на «яму» або естакаду. Ослабьте заливну пробку. Встановіть ємність для зливу відпрацьованого масла. Потім відкрутите пробку зливного отвору і акуратно злийте масло в ємність. Практично всі пробки зливних отворів КПП оснащені магнітом для збору металевих частинок. Тому, знявши пробку, ретельно протріть її і очистіть магніт від осілого на ньому сміття.
3
Видаліть залишки масла з коробки. Для цього поставте зливну пробку на місце, через заливний отвір залийте 1-1,5 літра бензину або гасу. Потім заведіть двигун і без навантаження, вивісивши провідні колеса, промийте коробку перемикання передач. Злийте промивку, перевірте цілісність ущільнювальної шайби.
4
Після того як витечуть залишки промивки, поставте пробку в зливний отвір. Заливається масло налийте в масляний нагнітач, опустіть штуцер нагнітача в заливний отвір. Лейте масло доти, поки його рівень не встане по нижньому краю заливного отвору. Закрутіть пробку заливної горловини. Все, масло в КПП поміняно.