Як попросити повернути борг. Як ввічливо попросити віддати борг.

Як відомо, гроші можуть посварити навіть найкращих друзів. Тому, щоб не зіпсувати відносини зі своїми близькими, найпростіше нікому не позичати. Або ж, якщо сума грошей не надто велика, налаштуйте себе заздалегідь на те, що ці кошти назад до вас не повернуться.
Інструкція
1
Вийдіть на зв'язок з людиною, яка вам повинен, і поцікавтеся, як у нього справи. Розумний вихована людина відразу здогадається про причини вашого запитання, якщо ж про гроші він так і не заговорить, вам доведеться розвинути цю тему самостійно.
2
Починаючи розмову здалеку, ви таким чином зможете з'ясувати життєві обставини свого боржника. Можливо, у цієї людини зараз насправді великі проблеми або серйозне горе, і саме тому він дійсно не в змозі повернути вам борг . При цьому вірити на слово малознайомій людині теж не варто. Постарайтеся перевірити інформацію, яку він видає, в іншому випадку вийде, що вам попросту «нагріли вуха».
3
Чемно попросити повернути борг можна і таким чином: розкажіть своєму боржникові, що хочете зробити серйозну покупку (або назвіть іншу причину, по якій вам терміново знадобилися гроші). Якщо він людина порядна, то, врахувавши вашу завуальовану прохання, знайде необхідну суму, звернувшись до іншого позикодавцеві.
4
Якщо ж людина, яка повинна вам гроші, вважає, що віддавати їх зовсім не обов'язково, можете йому пригрозити. Напевно, перш ніж видати йому певну суму, ви попросили його скласти розписку (якщо такого документа в природі не існує, факт передачі грошей можуть підтвердити свідки). Якщо вона у вас збереглася, скажіть своєму боржникові, що збираєтеся стягнути борг через суд, і поясніть, що програла (в даному випадку нею буде він), понесе в результаті додаткові витрати.
5
Якщо ваш боржник не розуміє нормального обігу, але поважає силу, пообіцяйте йому, що якщо гроші не будуть повернуті, у нього з'являться певного роду проблеми. Для посилення ефекту бажано, щоб про це йому повідомили навіть не ви, а так звані «серйозні» люди (по факту - просто незнайомий боржнику людина характерного зовнішнього вигляду). Правда, така міра впливу може обернутися вам боком (загрози кримінально карані). Переляканий чоловік може подати на вас до суду за тиск і зажадати відшкодування збитку. Якщо ваша вина буде доведена, сума, яку вам доведеться заплатити, може бути набагато вища за ту, яку вам повинні були повернути спочатку.
Зустріти на своєму шляху людину, з якою б хотілося завжди йти рука об руку, - щастя. Але життя влаштоване так, що в ній є місце не тільки зустрічам, а й розлук, і ті самі, єдині, іноді йдуть. Добре, що можна повернути коханого.
Інструкція
1
Перш ніж намагатися налагодити стосунки з чоловіком, з яким ви розлучилися, подумайте, чи впевнені ви в тому, що він потрібен вам. Ваш союз розпався не просто так, на те були якісь підстави, і намагатися відродити його, значить ризикувати двічі наступити на одні граблі. Якщо ви вірите, що зможете не повторити помилок минулого, - дерзайте. Зрештою, люди змінюються.
2
Дізнайтеся, чим зараз живе ваш колишній чоловік. Цілком можливо, що за той час, поки ви з ним не бачилися, він встиг знайти іншу жінку, може, створив сім'ю. Не будьте егоїсткою, не прагніть повернути любов просто через те, що вважаєте нонсенсом те, що можна проміняти вас на когось іншого.
3
Не намагайтеся діяти через когось. Чим більше буде інтриг, тим складніше буде побудувати щирі відносини. Просто наберіть телефонний номер улюбленого і скажіть, що нудьгували. Повірте, це - найкращий спосіб дати зрозуміти йому, що для вас ще не все скінчено. Якщо в його серці теж залишилося якесь відчуття до вас, він зрадіє вашому дзвінку, постарається не упустити можливість все виправити.
4
Говоріть щиро, але без зайвих емоцій. Чоловік повинен бачити, що пристрасті вляглися, що у вашій душі немає почуття образи, злості, бажання помститися. Це важливо, оскільки, якщо він запідозрить вас у чомусь такому, то, швидше за все, ніякого спільного майбутнього у вас не буде.
5
Призначте зустріч з коханою на нейтральній території, де ніщо не буде нагадувати вам про минуле. Не забувайте, що колишнє пішло, не намагайтеся повернути його. Ваше завдання - побудувати нові відносини, почати все з чистого аркуша. Так, це складно, і іноді простіше зблизитися з абсолютно незнайомою людиною, ніж знайти в колишньому супутнику житті щось, що було раніше непомітно, поглянути на нього новими очима, але без цього мети вам не досягти. Не бійтеся почати з початку - все вийде!