Як почистити dvd-rom.

Час від часу будь-який оптичний привід вимагає очищення. Якщо ваш привід перестав нормально зчитувати інформацію з диска, регулярно з'являються помилки при спробі його читання, або привод попросту не бачить вставлений носій інформації, то це означає, що він вимагає очищення. Багато користувачів в подібних ситуаціях просто міняють привід на новий. Хоча набагато простіше провести його очистку, і він зможе ще пропрацювати досить довгий термін.
Вам знадобиться
  • - комп'ютер;
  • - очищуючий комплект (оптичний диск, спеціальне чистячий засіб і серветка).
Інструкція
1
Щоб почистити DVD-ROM, вам буде потрібно придбати спеціальний очищуючий комплект. Зазвичай в нього входить оптичний диск, спеціальне чистячий засіб і серветка. Придбати такий набір можна в більшості комп'ютерних салонів.
2
Розпакуйте придбаний набір. Диск з набору слід витягати дуже акуратно, щоб не зробити подряпин. Нанесіть на серветку трохи засобу для чищення. Після цього акуратно протріть поверхню диска.
3
Вставте оптичний диск в привід комп'ютера. Процес його очищення повинен початися автоматично. Вам потрібно дочекатися його завершення. На більшості таких дисків є програми, які автоматично тестують роботу оптичного приводу. По завершенні очищення робота приводу буде перевірена такою програмою. Якщо привід буде очищений, то має з'явитися діалогове вікно, в якому з'явиться інформація про вдале завершення операції. В деяких випадках може з'явитися рекомендація про необхідність провести повторну очистку приводу. В такому випадку повторіть дану процедуру ще раз.
4
Якщо після того як ви вставили диск, очистка приводу не розпочинається, то, найімовірніше, ви придбали очищуючий диск, за допомогою якого можна вручну задати параметри очистки привода. В такому випадку має з'явитися меню диска. Якщо цього не сталося, запустіть меню вручну. Для цього зайдіть в «Мій комп'ютер", клацніть по значку приводу правою кнопкою мишки і виберіть «Автозапуск».
5
З'явиться меню, де вам потрібно вибрати параметри очистки, наприклад, включити або виключити тестування приводу після його очищення, вибрати ступінь очищення і т. Д. Коли всі параметри будуть вибрані, з того ж меню ви зможете і запустити процес очищення приводу.
6
Після завершення очищення приводу витягніть очищуючий диск і покладіть його в безпечне місце. За допомогою таких дисків здійснювати очистку оптичного приводу можна багато разів.