Як написати рецензію школяру.

Написання рецензії на яке-небудь літературний твір часто практикується в старших класах. Це нелегке завдання, особливо для тих школярів, хто мало читає. Рецензент повинен обґрунтувати свою думку про прочитану книгу глибоким і аргументованим аналізом.
Інструкція
1
Прочитайте книжку, не задовольняйтеся коротким переказом товариша. Вивчіть текст належним чином, тільки тоді ви точно будете знати, про що пишете. А краще перечитайте його двічі.
2
Почніть рецензію з цікавого міркування про твір. Обгрунтуйте, чому вам захотілося розповісти про цю книгу. Може бути, наближається ювілей цього автора, або дана повість або розповідь викликали велику полеміку. Пишіть шкільну рецензію так, як ніби учитель з цим текстом не знайомий. Дайте бібліографічний опис твору, тобто вкажіть автора, назва, видавництво, рік випуску книги і короткий переказ її змісту. Визначте тему тексту та його головну думку.
3
Тепер викладіть свою враження від книги. Чи не переказуйте повністю сюжет, зосередьтеся на деталях, аспектах, які вам найбільш запам'яталися. Розкажіть трохи про характер твору. Прокоментуйте проблеми, підняті в ньому. В цій частині рецензії обов'язково додайте ваша власна думка. Викладіть свій власний погляд на яку-небудь проблему або ситуацію, описану в тексті. Наведіть судження автора і зіставте його зі своїми думками, напишіть, чи згодні ви з ним чи ні, і чому. Підкресліть достоїнства, актуальність твору. Вкажіть недоліки, спірні моменти. Проаналізуйте форму та зміст книги, особливості композиції, відзначте індивідуальний стиль письменника, його своєрідність. Розберіть образи, художні прийоми, які використовуються ним у своєму творі. Головне - не забувайте висловлювати власну думку, міркувати, аналізувати.
4
Після цього потрібно в ув'язненні грамотно зв'язати все написане. Зробіть послідовний вихід. Можна закінчити словами про враження, які залишилися у вас після прочитання книги. Використовуйте як кінцівки висновок про актуальність тематики твору, дайте підсумкову аргументовану оцінку твору.