Як під'єднати дисковод.

Підключення приводу CD/DVD-дисків не є складною операцією, і користувач без будь-якого комп'ютерного досвіду здатний її провести. Перед початком даної операції вам знадобиться сам дисковод і спеціалізований кабель підключення з IDE або SATA-роз'ємом. Кабелі зазвичай поставляються в комплекті з материнською платою.
Вам знадобиться
  • - Комп'ютер;
  • - дисковод.
Інструкція
1
Вимкніть повністю комп'ютер від електромережі. Також бажано від'єднати всі пристрої, підключені до ПК. Зніміть кришку системного блоку, відкрутивши що тримають кришку гвинтики.
2
Далі необхідно взяти кабель для підключення дисковод а і пристикувати його до материнської плати. Місце стикування ви ні з чим не переплутати, так як підключити можна тільки в правильному положенні (на роз'ємі стикувального кабелю є опуклість, а на роз'ємі материнської плати отвір під цю опуклість). При цьому намагайтеся сильно не тиснути на місце стиковки і не чіпати руками інші деталі комп'ютера.
3
Вставте дисковод на призначене місце (зазвичай воно розташоване у правому верхньому куті комп'ютера) і зафіксуйте його гвинтиками, що йдуть в комплекті. Якщо їх немає, то подивіться в коробці від материнської плати, там зазвичай буває пакетик додаткових кріплень і деталей.
4
Підключіть кабель, який раніше підключили до материнської плати, до дисковод у. З'єднується він тільки в правильному положенні (по-іншому він не зможе зістикуватися з приводом). Після цього необхідно під'єднати спеціальний чотирьохконтактний або йде від блоку живлення чорний плоский SATA-роз'єм до гнізда на дисковод е.
5
Зберіть комп'ютер, поставивши кришку на місце. Тепер можна подавати електроживлення на нього.
6
Якщо ви все зробили правильно, в операційній системі з'явиться новий пристрій. ОС сама визначить дисковод і встановить всі необхідні драйвера на нього. Буває, що комп'ютер може попросити перезавантажитися - дозволяйте. Тепер привід готовий до використання за призначенням - записувати інформацію на компакт-диск або переглядати інформацію з вставленого в нього диска.