Як ліпити з маси для ліплення.

Ліплення є одним з найбільш цікавих і при цьому корисних занять. Навіть однорічним карапузика можна запропонувати ліпити, але не з щільного пластиліну, а зі спеціальної маси для ліплення. Особливість цього матеріалу в тому, що він не бруднить руки, дуже еластичний, приємний на дотик і не прилипає до одягу. Така маса для ліплення не токсична і не представляє небезпеки для маленьких дітей, які все тягнуть до рота. Однак при всіх перевагах цього матеріалу потрібно все-таки знати особливості роботи з ним. Як ліпити з маси для ліплення?
Вам знадобиться
  • - маса для ліплення різних кольорів;
  • - стеки або формочки;
  • - пластикові контейнери або баночки.
Інструкція
1
Для того щоб вам і дитині було зручно займатися, підготуйте робоче місце. Стіл повинен бути добре освітленим і сухим. Для ліплення з такої маси можете не використовувати спеціальні клейонки або пластикові підставки, адже цей матеріал зовсім не липне до рук і не бруднить стіл. Пам'ятайте тільки, що руки при роботі повинні бути сухими.
2
Розставте на столі баночки з масою. Не відкривайте відразу всі контейнери, адже полімер повільно застигає на повітрі. Беріть тільки ту кількість маси , який буде потрібно для роботи. Враховуйте, чим довше відкриті баночки, тим менш еластичним буде ставати маса.
3
Навчіть дитину змішувати кольору і створювати нові відтінки. Маса для ліплення має унікальні властивості: при довгому перемішуванні вона стає однорідного нового кольору, а при частковому - набуває мармурові відтінки.
4
Навчіть дитину ліпити найпростіші фігурки: куля, корж, тонкий валик. Покажіть малюкові, як з'єднувати між собою виліплені деталі. Варто враховувати, що іноді при висиханні погано скріплені деталі можуть від'єднуватися. Тому перевіряйте, чи добре дитина зібрав фігурку.
5
Висушіть готовий виріб. Маса для ліплення повільно твердне на повітрі, тому через кілька годин готова робота стане легкою і пружною. Якщо це м'ячик, то він зможе вправно стрибати, а фігурка стане іграшкою. Пам'ятайте, що після повного висихання маса втрачає пластичність, і виліпити з неї нову саморобку не вийде.
6
Після ліплення укладіть масу, що залишилася в контейнери і щільно закрийте кришки. Не довіряйте цю роботу малюкам, тому деколи кришечки закриваються туго. Якщо все ж баночка була закрита нещільно, можна збризнути водою масу і щільно закрити кришку. Після цієї процедури властивість полімеру повинні відновитися.
Корисна порада
Якщо ви придбали масу для ліплення в пакетиках, підготуйте заздалегідь герметичні баночки. Після занять складіть невикористаний матеріал в баночки і щільно закрийте.