Як вибрати фотоапарат дзеркальний професійний. Як вибрати дзеркальну фотокамеру.

Професійні дзеркальні фотоапарати володіють високою якістю одержуваних фотознімків. Вони багатофункціональні, їм віддають перевагу професіонали фотобізнесу і активні фотолюбителі. На що потрібно звернути свою увагу при виборі такої камери, якими можливостями вони володіють?
Інструкція
1
Подивіться, якого розміру матриця у фотоапарата, який ви хочете придбати. Матриця - це напівпровідникова пластина, що складається з безлічі пікселів. В основному, якість зображення залежить від її розміру. Чим вона більша, тим більше світла потрапляє, тим менше шуму вона дає. Крім розміру, потрібно звернути увагу на дозвіл матриці. Дозвіл говорить про те, зі скількох пікселів складається матриця, а, отже, який розмір у одного пікселя. Чим менше піксель, тим менше світла на нього потрапляє, звідси і шум. Але й великого розміру піксель не повинен бути, інакше знімок буде виглядати, як мозаїка з крупним зерном. Ще одна важлива характеристика матриці - чутливість (ISO). Чим більше світлова чутливість фотоапарата, тим чіткіше вийдуть фотознімки в умовах поганої освітленості.
2
Оберіть об'єктив. Основна характеристика об'єктива - ФОТОС. Від неї залежить чіткість, різкість і відсутність спотворень у майбутніх фотознімків. Об'єктиви діляться на довгофокусні і ширококутні. Довгофокусні об'єктиви дозволяють фотографувати віддалені об'єкти, ширококутні - робити панорамні знімки. При покупці зверніть увагу, що об'єктив і тіло фотокамери повинні бути однієї фірми, інакше, вони можуть не підійти один одному.
3
Подивіться, чи є у дзеркальної фотокамери оптичний стабілізатор. Він дозволяє усунути змазані знімки від тремтіння рук при фотографуванні. Існує два варіанти стабілізації: вбудована в об'єктив камери або вбудована всередину камери, на основі зсуву матриці. Друга вважається краще, тому що з'являється можливість використовувати будь-яку оптику.
4
Зверніть увагу на швидкість роботи затвора і швидкість обробки цифрових знімків. Прості дзеркальні фотоапарати фотографують 3 кадри в секунду, професійні - близько 8 кадрів в секунду.
5
Враховуйте, що купуючи досить дорогу річ, ви будете нею часто і довго користуватися, тому якість корпусу, дизайн, зовнішній вигляд фотоапарата повинні вам подобатися.
Дзеркальний фотоапарат - другий за популярністю тип цифрових фотокамер (відразу після камер на смартфонах). Такі камери гарантують високу якість зображення і повний контроль над його отриманням, так як в ручному режимі можна виставити всі характеристики зйомки. Дзеркальний фотоапарат підійде тим, хто має намір серйозно зайнятися фотографією.

Який бренд віддати перевагу

Напевно, всім відомі так звані «холівари» на тему того, які дзеркалки краще, Nikon або Canon. Точної відповіді на це питання не існує. Поки шанувальники гігантів ринку сперечаються між собою, решта виробників теж підтягнулися, і сьогодні дзеркальні камери випускають і такі компанії, як Sony, Pentax, Sigma та інші. Якщо ви вибираєте дзеркальний фотоапарат початкового класу, то підійде будь-який з цих брендів. Орієнтуватися слід на конкретні характеристики, а не на ім'я виробника, тому що хороші моделі, гідні уваги, є у кожної компанії.

Характеристики дзеркальної камери

Фотоапарат - інструмент для творчості, тому вибирати його слід так само, як художник вибирає полотно або фарби, тобто, керуючись своїм смаком і стилем. Тому ознайомтеся зі списком характеристик і виявите для себе найважливіші. В першу чергу, для дзеркальної камери важлива матриця. Також корисно з'ясувати, які там є режими зйомки, чи є брекетінг. Перевірте, чи присутній стабілізатор зображення, подивіться, чи достатньо вам буде розміру наявного РК-екрану. Просто потримайте фотоапарат в руках, зручно він лежить? Ергономічність камери - дуже важливий параметр, який визначить, чи буде вам «лінь» діставати важку незручну камеру з сумки, або ж ви легко зможете зробити відмінний кадр, так як фотоапарат зручний, і він у вас завжди напоготові. В камерах початкового рівня може бути важливо, якої якості об'єктив, якщо він є в наявності. Взагалі, стандартний (або «китовий», kit) об'єктив рідко буває хорошим, але його може бути достатньо на перший час.

Матриця

Маркетингові прийоми привчили людей думати, що дозвіл матриці - це найголовніше. «Люди купують мегапиксели». Насправді, набагато важливішим є її фізичний розмір. Саме від нього залежить глибина різкості і кількість цифрових шумів на ваших знімках. Чим більше матриця, тим краще. Але для великих матриць потрібні важкі і масивні об'єктиви, такі закони оптики. Тому без компромісу тут не обійтися. Важливим параметром є світлочутливість матриці, або кількість допустимих ISO, чим більше діапазон цих значень, тим краще. Це значить, що ви зможете знімати в умовах поганої освітленості, і ваші кадри все одно будуть чіткими.

Інші характеристики

Різні режими зйомки можуть бути корисні перший час, поки ви не прочитаєте інструкцію і не звикнете налаштовувати все самостійно. Брекетінг - це такий режим, коли фотоапарат робить декілька знімків, в процесі змінюючи один параметр на зазначену щабель. Це може допомогти зробити хороший кадр в складних умовах, коли непросто відразу визначити потрібні значення експозиції. Ще так можна робити фотографії HDR.