Як емулювати образ диска.

Формат віртуальних образів дисків сьогодні дуже часто можна зустріти в мережі інтернет, наприклад, фільми DVD або відеоігри, скачані з інтернету. Він являє собою повну копію диска, з якого і був створений. Для того щоб отримати доступ до нього, досить просто провести емуляцію.
Вам знадобиться
  • - Комп'ютер;
  • - програма Daemon Tools Lite.
Інструкція
1
Програм для роботи з образами дисків існує досить багато. Найпопулярнішими є Daemon Tools і Alcohol. Як приклад для емуляції образів диска буде взята програма Daemon Tools Lite, яка є повністю безкоштовною ліцензійною версією Daemon Tools, але з урізаною функціональністю. Але, тим не менше, її функцій цілком вистачить для базової роботи з образами дисків і їх емуляції.
2
Скачайте програму з мережі інтернет. При її установці обов'язково відзначте пункт «Безкоштовна ліцензія». Коли програма буде встановлена, має виникнути діалогове вікно із запитом перезавантаження системи. В цьому вікні виберіть пункт «Перезавантажити комп'ютер зараз». Запустіть Daemon Tools Lite. Після першого запуску вона автоматично створить віртуальний привід. Потім ви потрапите в основне меню програми.
3
В основному меню натисніть по значку диска, поряд з яким буде зображений «плюсик». Відкриється меню огляду. Вкажіть шлях до образу диска і клацніть по ньому лівою кнопкою мишки. Потім знизу вікна натисніть «Відкрити». Тепер вибраний вами образ диска буде доступний в основному меню програми.
4
Клацніть по образу правою кнопкою мишки. Після цього в контекстному меню виберіть "Монтувати», потім - віртуальний привід (за замовчуванням буде тільки один), на який буде емулювати обраний вами образ диска. Через кілька секунд емуляція буде завершена. За замовчуванням спрацює автозапуск диска. Якщо автозапуску не відбулося, то відкрити диск можна зайшовши в «Мій комп'ютер». Відкривати такі диски потрібно точно таким способом, як і звичайні диски.
5
Ви можете додати в основне вікно програми скільки завгодно образів дисків і міняти їх в швидкому режимі. Для того щоб емулювати інший образ, необов'язково проводити размонтирование поточного. Просто виберіть зі списку потрібний образ і вмонтовуйте його. Попередній образ буде Розмонтувати автоматично.
Високі темпи сучасного науково-технічного прогресу зумовлюють постійну появу нових моделей різних пристроїв. Це стосується і сфери устаткування для персональних комп'ютерів. Раз на кілька років розробляються нові, більш зручні пристрої, а старі виходять з ужитку. Так зникли ZIP-накопичувачі, дисководи були замінені кард-рідерами. Однак старе програмне забезпечення все ще може вимагати доступ до пристроїв певного типу для своєї роботи. За відсутності подібного пристрою на комп'ютері, не залишається нічого іншого, як емулювати диск.
Вам знадобиться
  • Підключення до інтернету. Сучасний браузер. Права адміністратора в Windows.
Інструкція
1
Завантажте безкоштовне програмне забезпечення Virtual Floppy Drive. Відкрийте в браузері адресу http://sourceforge.net/projects/vfd/. Натисніть на кнопку "Download". Дочекайтеся початку процесу завантаження. Виберіть, якщо це необхідно, папку для збереження файлу. Дочекайтеся закінчення процесу завантаження.
2
Розпакуйте архів з дистрибутивом Virtual Floppy Drive в тимчасову папку на жорсткому диску. Скористайтеся можливостями файлового менеджера, або програмою-розпаковують.
3
Проведіть інсталяцію програми Virtual Floppy Drive. Для цього створіть папку, в якій будуть розташовуватися файли програми і скопіюйте в неї всі файли з тимчасового каталогу, крім файлів copying.txt, readme.txt і readmej.txt. Запустіть файл vfdwin.exe. Перейдіть на вкладку "Driver" головного вікна програми. Натисніть кнопку "Install". Видаліть тимчасову папку з усім її вмістом.
4
емулюються диск. На вкладці "Driver" головного вікна програми натисніть кнопку "Start". Переключіться на вкладку "Drive0" і натисніть кнопку "Open/Create". У разі якщо мається файл образу, який необхідно використовувати в якості вмісту емульованого диска, виберіть його, натиснувши кнопку "Browse". Якщо необхідно емулювати диск без початкового заповнення даними, виберіть його обсяг у списку "Media type". Натисніть кнопку "Create".
5
Призначте емульованого диску букву для доступу. Натисніть кнопку "Change", розташовану поруч з написом "Drive letter". У випадаючому списку з'явився діалогу виберіть букву. Натисніть кнопку "OK". У списку дискових накопичувачів комп'ютера з'явиться емульований диск. З ним можна буде працювати як зі звичайним дисководом.
Зверніть увагу
Якщо ви створюєте емульований диск в пам'яті, то дані, записані на нього, будуть загублені при перезавантаженні.
Корисна порада
Для більш зручного використання програми можна створити ярлик до файлу vfdwin.exe і помістити його на робочий стіл, або в панель швидкого запуску. Для включення режиму автоматичного завантаження драйвера під час старту системи, переключіться на вкладку "Driver", встановіть перемикач "Start type" в режим "Auto" і натисніть кнопку "Apply".