Як дізнатися частоту відеокарти.

Будь-яка сучасна дискретна відеокарта має свою частоту . Частотою володіє як процесор графічного адаптера, так і його пам'ять. Чим вище ці показники, тим могутніше ваша відеокарта. Також при розгоні плати потрібно спиратися на заводські настройки частоти пам'яті і процесора карти і вже виходячи з цього, займатися її розгоном.
Вам знадобиться
  • - комп'ютер;
  • - ПО Catalyst control center;
  • - програма RivaTuner.
Інструкція
1
Якщо ви власник відеокарти від ATI, то цілком ймовірно, що ніяких додаткових програм вам не буде потрібно. В комплект драйверів до цих видеокартам входить Catalyst control center. Якщо він у вас ще не встановлений, то інсталюйте його з диска з драйверами. Також можете скачати це програмне забезпечення з сайту компанії. Скачувати потрібно одну з останніх версій програми.
2
Запустіть Catalyst control center. Якщо ви запускаєте програму вперше, то відзначте пункт «Додатково» і перейдіть далі. Потім в основному меню програми натисніть по верхній стрілочки, і в меню, яке з'явиться після цього, виберіть пункт ATI Overdrive. З'явиться вікно, в якому будуть дві смужки, праворуч від яких будуть числа. Показник праворуч біля верхньої смужки - це частота процесора відеокарти. Показник біля нижньої смужки є частотою роботи відеопам'яті графічної карти.
3
Також дізнатися частоту роботи відеокарти можна за допомогою програми RivaTuner. Цей спосіб підійде власникам відеокарт як ATI, так і nVidia. Програму RivaTuner можна легко знайти в інтернеті. Вона є повністю безкоштовною, підтримується російський інтерфейс. Проінсталюйте програму на жорсткий диск комп'ютера.
4
Запустіть RivaTuner. Далі натисніть по стрілочки, яка знаходиться поруч з написом «Налаштувати». З'явиться декілька значків. Коли ви наведете на значок курсор мишки, виникне напис. Виберіть значок з написом «Діагностичний звіт». З'явиться вікно, яке буде розділене на дві частини. У нижній частині вікна простягніть повзунок до самого низу. Тепер знайдіть рядок «Частота ядра». Показник, який відповідатиме цьому рядку і є частота процесора. Нижче знаходиться рядок «Частота пам'яті». Відповідно, показник в цьому рядку є частотою пам'яті, на якій працює ваша відеокарта. При необхідності клацнувши по діськетке, яка розташована знизу, можна зберегти звіт в текстовій документ.