Як виготовити форму для плитки.

Для того щоб викласти доріжки на дачі тротуарною плиткою, не обов'язково цю саму плитку купувати. Зробіть її самі, якщо, звичайно, ви не шанувальник вигадливих форм і вам потрібні прості акуратні стежки.
Вам знадобиться
 • - дерев'яний брусок 50х100 мм;
 • - саморізи;
 • - поліетилен;
 • - робоча поверхня.
Інструкція
1
Великі тротуарні плитки приблизно 60х60 сантиметрів укладаються в один ряд і доріжку метрів до десяти можна викласти за один день. Ширина в 60 сантиметрів підходить для того, щоб ви могли пройти по такій доріжці з садової візком. Головний недолік плиток такого розміру в тому, що вони реально багато важать. Для виготовлення форми візьміть брусок 50х100 мм і акуратно розріжте його на шматки завдовжки 60 і 70 сантиметрів, за два відрізки кожного розміру.
2
З'єднайте отримані маленькі брусочки в квадрат за допомогою саморізів. З'єднувати боку «намертво» - коли будете виймати готову плитку, вам доведеться форму трохи ослабіть.Теперь подумайте над спорудженням рівною робочої поверхні - підійдуть дверцята від старих меблів або рівна широка дошка, покладена на поміст і виставлена по рівню. Розмір поверхні повинен бути не менше 70х70 сантиметрів, щоб на ній помістилася форма для плитки . Можна, звичайно, розташувати її в сараї на стаціонарному столі, але не завжди є можливість тягати важкі плитки на місце установкі.Для дна форми для плитки візьміть шматок пластику або оргскла потрібного розміру , або постеліть на робочу поверхню поліетилен. Так як ця сторона при перевертанні плитки буде її обличчям, подумайте, яким би ви хотіли його бачити - гладким або фактурним. Можна використовувати пластикові стельові плитки з об'ємним малюнком, але вони більше підійдуть для плитки облицювальної або декоративного бордюру.
3
Для виготовлення форми для плитки меншого розміру візьміть сім дерев'яних брусків 6х6 сантиметрів в перетині і довжиною - два по 170 см і п'ять по 58 см. Форма буде розрахована на чотири вироби. Спочатку просто складіть майбутню форму у вигляді драбинки - на два бічних бруска, що лежать строго паралельно, покладіть п'ять коротких так, щоб усередині форми утворилося чотири квадрати 30х30 сантиметрів. Олівцем відзначте місця з'єднання, перевірте правильність кутів за допомогою кутника. Пилкою з дрібними зубчиками пропиляєте пази глибиною 3 см, молотком і стамескою вийміть ці брусочки. Тепер, вставляючи короткі бруски пазами в пази довгих бічних перекладин, зберіть форму під тротуарну плитку. Частини її просочіть засобами для збереження дерева.После того як плитки висохнуть, ви легко розберете форму, щоб без проблем їх вийняти. За тим же принципом можна зробити і форму на більшу кількість плиток - орієнтуйтеся на площу робочої поверхні, на якій буде стояти форма.
Виготовлення тротуарної плитки своїми руками - процес нескладний і творчий. Він буде під силу навіть тим, хто не має особливих будівельних навичок. В результаті роботи ви отримаєте ексклюзивну садову доріжку і економію коштів.
Вам знадобиться
 • - дриль;
 • - насадка-міксер;
 • - кельму або шпатель;
 • - цемент М500;
 • - річковий пісок;
 • - армована сітка;
 • - вода;
 • - пластикове відро або таз.
Інструкція
1
Не економте на придбанні якісного цементу. Саме від нього більшою мірою буде залежати міцність готової тротуарної плитки. Річковий пісок перед змішуванням просійте через сито з не дуже дрібними осередками, видаливши всі зайві елементи: листя, гілочки, траву. Дрібні камінчики можна залишити, тоді плитка вийде фактурна. Воду для приготування суміші теж візьміть нормальної якості, тобто без сторонніх включень.
2
При бажанні зробіть плитку кольоровий. Придбайте фарбувальні пігменти, які будуть стійкими до атмосферних явищ. Щоб колір ваших доріжок був насиченим і чистим, використовуйте білий цемент, а не звичайний сірий.
3
Підготуйте ємності для відливання тротуарної плитки. Це можуть бути готові пластикові або гумові форми або самостійно зроблена з рейок опалубка висотою приблизно 3 або 5 см. Під опалубку постеліть рифлений гумовий килимок так, щоб малюнок був зверху. Тоді готова плитка буде з візерунком, що зробить її не тільки красивою, але і більш зручною для ходьби. Якщо немає килимка, скористайтеся поліетиленовою плівкою.
4
Приготуйте суміш, насипавши у відро цемент і пісок у співвідношенні 1: 3. В якості мірної ємності можна використовувати відерце з-під майонезу або морозива. Поступово додавайте воду, перемішуючи склад дрилем з міксерній насадкою. Маса повинна вийти пластична і не стікає зі шпателя.
5
Змастіть підготовлену форму жирним складом, наприклад, відпрацьованим машинним маслом. Заповніть її до половини сумішшю і прокладете армуючої сіткою. Залийте форму до верху. Розрівняйте масу шпателем і постукайте по бортах форми, щоб склад ущільнився.
6
Плитку у формі покладіть так, щоб на неї не потрапляли прямі сонячні промені. Накрийте зверху ганчіркою, яку постійно тримайте мокрою, щоб плитка не потріскалася. Заготівлю обережно вийміть з форми через п'ять днів. Залиште її досушуватися ще на чотири тижні, а форму використовуйте для заливки наступній плитки.
Зверніть увагу
Для виготовлення плитки підійдуть пластикові контейнери. Вони повинні бути з гнучкого, але щільного пластику. Тоді ваші формочки витримають кілька заливок.
Корисна порада
Ви можете придбати готові полімерні форми. Вони мають різноманітну конфігурацію і розміри осередків, так що не складе труднощів вибрати відповідну саме для ваших доріжок. Для швидкості роботи придбайте відразу кілька форм.